usługi informatyczne

Istnieją usługi, z których powinna korzystać każda dobra, nowoczesna firma. Są to między innymi usługi informatyczne, które dla zwykłych laików bywają nieco skomplikowane i trudne do samodzielnego wykonania. Czasem warto więc zainwestować w specjalistów, jednak ile kosztują usługi wykonywane przez fachowców IT?

Usługi IT, czyli jakie?

Pojęcie usług IT jest dosyć rozbudowane, więc niełatwo w prosty sposób wyjaśnić, czym one właściwie są. Najogólniej można powiedzieć, że usługi IT, zwane też usługami informatycznymi obejmują wszelkie działania związane ze sprzętem komputerowym i jego oprogramowaniem. Usługi informatyczne to np. projektowanie stron internetowych (sprzedajemy.pl), wdrażanie nowych systemów, administracja serwerami, wprowadzanie nowych technologii, a także dbanie o bezpieczeństwo IT i wszelkie szkolenia związane z obsługą komputerów. Wymienione działania stanowią jednak niewielki ułamek tych wszystkich, które można nazwać usługami informatycznymi, bowiem jest ich o wiele więcej i trudno byłoby je wszystkie zliczyć.

Od czego zależą ceny usług informatycznych?

Ceny usług IT mogą być różne, w zależności, do jakiej firmy lub osoby się zgłosimy. Jeśli będziemy chcieli zatrudnić kogoś z renomą, mającego mnóstwo pozytywnych opinii od zadowolonych klientów, to oczywiście ceny usług będą droższe. Możemy też zaufać komuś z mniejszym doświadczeniem, kto wykona pracę za nieco mniejszą stawkę. Kwoty będą także różne dla poszczególnych rodzajów usług IT. Istnieją prace, których wykonanie angażuje mniej czasu i wysiłku, a są też takie, które wykonuje się tygodniami, miesiącami, a nawet latami. Warto również przemyśleć to, czy chcemy zatrudnić specjalistów informatycznych na stałe, czy jedynie do pojedynczego zlecenia. Jeśli podejmiemy stałą współpracę, to możemy liczyć na dopasowaną do nas, indywidualną ofertę.

Ile kosztują usługi IT?

Podane przez nas ceny będą orientacyjne. Mogą się one znacznie różnić w zależności od specjalisty IT, którego wybierzemy. Z racji tego, że usługi informatyczne to mnóstwo różnych działań związanych ze sprzętem komputerowym i siecią, przyjrzymy się kilku przykładowym kategoriom.

  • Serwisowanie sprzętu/pomoc w razie awarii — są to najróżniejsze usługi związane z naprawą komputerów i wymianą części, ich koszty to od około 50 zł do kilku tysięcy w najbardziej wymagających przypadkach.
  • Projektowanie i wdrażanie nowych systemów — koszty zaprojektowania i zaprogramowania wewnętrznego systemu informatycznego mogą być bardzo różne, dlatego firmy zazwyczaj wyceniają taką usługę indywidualnie dla każdego klienta. Mogą być to ceny od kilku do nawet kilkuset tysięcy.
  • Projektowanie strony internetowej — podstawowa strona www to zazwyczaj koszt około 2-5 tysięcy złotych. Może być to jednak mniej, lub więcej.
  • Szkolenia i pomoc przy obsłudze komputerów i systemów informatycznych — jedno lub dwudniowe szkolenie to koszt około 1-2 tysięcy złotych.
  • Administracja serwerami — w przypadku średnich firm wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

To, jakie koszty poniesiemy, inwestując w specjalistów informatycznych, zależy głównie od rodzaju i wielkości usługi. Warto zastanowić się nad tym, czy na pewno chcemy zatrudniać firmę zewnętrzną, czy może lepiej byłoby “zaopatrzyć się” we własnego specjalistę. Wszystko zależy od waszych potrzeb i możliwości.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here