Pianka Polietylenowa

Pianka Polietylenowa jest to produkt wykonany z tworzywa sztucznego, do którego produkcji wykorzystano polietylen. Jest on najczęściej użytkowanym materiałem w przemyśle oraz transporcie. Swoją popularność zawdzięcza szczególnej odporności oraz wytrzymałości na wszelkie uszkodzenia, oraz inne czynniki mechaniczne, a także środowiskowe. Dowiedz się więcej na temat właściwości pianki polietylenowej i przekonaj się, że warto ją wybrać. 

Jakie właściwości posiada pianka polietylenowa?

Pianka polietylenowa powstaje wskutek procesu spienienia, który odbywa się za pomocą gazów m.in. takich jak butan i propan, w wyniku czego dochodzi do polimeryzacji etylenu. Produkt, który powstał w ten sposób, charakteryzuje się wysoką trwałością i niską ścieralnością. Ponadto pianki te nie pochłaniają wilgoci, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu pleśni i grzybów. Kolejnymi właściwościami pianki polietylenowej, na jakie warto zwrócić uwagę, to chemiczna neutralność, antystatyczność oraz skuteczna amortyzacja wstrząsów. 

Dzięki temu doskonale sprawdzi się podczas transportu towarów wymagających szczególnej ostrożności, a także produktów spożywczych, sprzętu elektronicznego czy osprzętu medycznego i laboratoryjnego. 

Pianka polietylenowa — jakie ma zastosowanie?

Dzięki swoim szczególnym właściwościom piankę tą stosuje się w wielu branżach takich jak budowlane, produkcyjne czy logistyczne. Pianka polietylenowa swoje przeznaczenie może znaleźć np. podczas zwiększania izolacyjności stropów, wypełniania kanałów klimatyzacyjnych, a także podczas zabezpieczania i przewożenia sprzętu AGD i RTV. Swoje zastosowanie znalazła również jako wypełnienie do walizek czy opakowań, dzięki temu przewożone produkty nie mają szans na przemieszczenie się oraz uszkodzenie. 

Pianka polietylenowa — lepsze rozwiązanie od styropianu 

Choć oba te produkty należą do grupy pianek termoizolacyjnych, to wśród nich istnieją pewne różnice. Przede wszystkim oba te tworzywa różnią się od siebie pod względem właściwości mechanicznych i fizykochemicznych. Ponadto styropian w przeciwieństwie do pianki polietylenowej jest niezwykle kruchy i mniej elastyczny, a także o wiele trudniej nadać mu pożądany kształt. Dodatkowo nie posiada on dobrych właściwości absorbujących wstrząsy i drgania. Kolejną cechą charakterystyczną, która przemawia za wyborem pianki polietylenowej, jest możliwość poddania jej recyklingowi. Dzięki temu jest ona o wiele bardziej przyjazna dla środowiska niż styropian.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here