ataki hakerskie na rynku kryptowalut

Wydawać by się mogło, że najgłośniejsze ataki hakerskie i oszustwa internetowe na rynku kryptowalut to tematy znane głównie z amerykańskich filmów. Niestety, to jak rozpoznać atak hakera przyda się dziś każdemu, ponieważ działania tego typu zdarzają się częściej, niż mogłoby się zdawać.

Dlaczego ataki hakerskie są popularne na rynku kryptowalut?

Rynek kryptowalut jest relatywnie nowy i rozwija się dość dynamicznie. Opiera się on w większości na działaniach online i właśnie dlatego jest szczególnie narażony na ataki hakerskie i oszustwa internetowe. Podatność ta wynika również z samej zasady działania transakcji internetowych. Rynek kryptowalut opiera się na zasadzie działania o sieć blockchain, którą relatywnie łatwo jest manipulować.

Mając na uwadze, że ataki hakerskie mogą dotyczyć nie tylko rynku kryptowalut, ale i standardowego użytkowania internetu, warto poznać 4 najgłośniejsze oszustwa internetowe i ataki hakerskie, z jakimi można spotkać się w sieci.

1. Jak rozpoznać oszustwa internetowe Rug Pull?

Rug Pull to rodzaj oszustwa internetowego, które często spotkać można na rynku kryptowalut. Opiera się on na proponowaniu inwestycji, których efektem będą tokeny o zerowej wartości. Standardowe inwestycje na rynku kryptowalut działają w bardzo podobny sposób. Dokładniej o tym jak rozpoznać Rug Pull pisze https://kantorbitcoin.pl/jak-rozpoznac-rug-pull/, warto poszerzyć wiedzę w tym temacie, aby nasza kryptowaluta była nieco bezpieczniejsza. Mówiąc jednak najprościej, oszustwo internetowe Rug Pull najłatwiej rozpoznać po jego 4 najbardziej oczywistych cechach.

Osoba planująca oszustwo internetowe tego typu zawsze pozostanie anonimowa. Najczęściej będzie się ona posługiwała pseudonimem, a udostępnione dane będą fałszywe. Inwestycja taka będzie posiadała również otwartą pulę płynności, co będzie pozwalało oszustowi wypłacić nasze środki płatności w każdej chwili. Poza tym oszustwo internetowe Rug Pull cechuje się mało oryginalną zawartością produktu głównego oraz brakiem możliwości sprzedaży wygenerowanych tokenów.

2. Jak rozpoznać ataki hakerskie DDoS?

Atak hakerski DDoS można rozumieć jako przeładowanie systemu płatniczego na rynku kryptowalut. Polega on na generowaniu dużej ilości jednostek kryptowaluty o małym nominale, które przekierowane do systemu płatności spowalniają kolejkę działania. Sprawia to, że aby jakakolwiek transakcja dobiegła końca, musi ona posiadać priorytet, co kosztuje odpowiednio więcej. Ataki te mają swoje odbicie w ogólnym kursie na rynku kryptowalut, więc można je uznać za jedne z największych ataków hakerskich jeśli chodzi o zasięg oddziaływania.

3. Czym jest Replay?

Replay to atak hakerski, dzisiaj bardzo rozpowszechniony. Polega on na przechwyceniu kawałka danych, a następnie jego retransmisji. Charakteryzuje się on tym, że obie porcje informacji są do siebie podobne. Z uwagi na podobieństwo pętli danych, możliwe jest, że atakowany system nie rozpozna informacji fałszywych. Ataki hakerskie tego typu na rynku kryptowalut służą głównie do nieautoryzowanego powielania kryptowaluty.

4. Atak hakerski Cryptojacking

Jest to potencjalnie jeden z największych ataków hakerskich, jakie mogą zostać przeprowadzone, ponieważ często dotyczą one zwykłych użytkowników internetu. Ten atak hakerski polega na zaimplementowaniu określonego kodu na dowolnej stronianie internetowej. Po użyciu zainfekowanego linku lub odwiedzeniu strony, atak hakerski rozpoczyna się, a moc obliczeniowa naszego urządzenia, wykorzystywana jest do produkcji kryptowaluty dla potrzeb hakera. Warto pamiętać o tym typie oszustwa internetowego, bo dzięki temu można również wiedzieć, jak rozpoznać atak hakera na telefon.

Warto więc znać 4 najgłośniejsze oszustwa, ataki hakerskie na rynku kryptowalut, ponieważ mogą one dotyczyć każdego z nas. Przy korzystaniu z internetu i podejmowaniu w nim jakichkolwiek decyzji finansowych, najlepiej uzyskać wcześniej wszelkie dostępne informacje na dany temat. Uważać należy również podczas korzystania ze smartfonów, ponieważ są one narażone na ataki hakerskie w równym stopniu co komputery.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here