Produkcja dla przemysłu automotive

Technologia sprawia, że nasze życie jest lepsze i łatwiejsze. Dotyczy to zarówno nowoczesnych urządzeń, z których korzystamy na co dzień, jak i zaawansowanych maszyn produkcyjnych, które tworzą dla nas narzędzia, komponenty do mebli, sprzętów czy pojazdów. Produkcja dla przemysłu automotive również bardzo się rozwinęła w ostatnim czasie i jest to zasługą właśnie innowacji wprowadzanych w przedsiębiorstwach zajmujących się obróbką metali. Jak wygląda sytuacja w Polsce, jeśli chodzi o branżę motoryzacyjną? Jesteśmy z tyłu czy może w czołówce? Z jakich metod produkcji korzysta się w naszym kraju? Odpowiedzi poniżej.

Produkcja dla przemysłu automotive – Polska na tle Europy

Aż 13,8 mln ludzi w Europie pracuje dla branży motoryzacyjnej, co pokazuje, że ma ona ogromny potencjał i stanowi jedną z głównych sił rządzących unijną gospodarką. Jeśli chodzi o Polskę, również działamy prężnie na tym polu. W 2018 roku udało się oszacować, że produkcja dla przemysłu automotive stanowi 11% polskiego przemysłu w ogóle. Lepszym wynikiem może się poszczycić jedynie przemysł spożywczy. Zatem zdecydowanie jesteśmy krajem, który ma duży wkład w wytwarzanie komponentów samochodowych.

Produkcja dla przemysłu automotive – nasze zakłady produkcyjne

Co ciekawe, produkcja dla przemysłu automotive, czyli w większości obróbka metalowych komponentów, to zadanie, które wytwórcy samochodów w większości zlecają firmom zewnętrznym. Jak się często okazuje, ich udział w produkcji samochodu sięga nawet 80%. Komponenty, które polskie zakłady produkcyjne są w stanie wytworzyć to między innymi części układów napędowych, układów jezdnych czy zawieszenia. Tutaj https://barosz.pl/cnc-pl/uslugi/automotive/ można przeczytać więcej na ten temat. Jeśli chodzi o technologie wykorzystywane w Polsce, jesteśmy jak najbardziej nowocześni. Można znaleźć renomowane zakłady produkcyjne, które specjalizują się w obróbce CNC. Ta metoda wykorzystuje narzędzia zaprogramowane przez inżyniera przy pomocy aplikacji lub panelu sterowania, które sprawiają, że prac nie trzeba wykonywać manualnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here