Lego Creator Knights Kingdom

Seria Lego Knights Kingdom jest powiązana z innymi motywami wydawanymi przez duńską firmę klocków, które są związane z tematyką dotyczącą rycerzy, zamków i legend.

Pod nazwą Knights Kingdom powstały dwie serie krótko utrzymane przy życiu. Identyczna nazwa dotyczy dwóch odrębnych opowieści, serie różnią się rokiem wydania, a odróżnić je można poznając ich ogólną charakterystykę.

Jedna z serii dotyczy konfliktu Króla Leo i Cedryka Byka, pierwszy z nich broni swojego królestwa wraz z kompanią rycerzy, przed złowrogim najeźdzcą.

Druga, skupia się na konfliktach pomiędzy kolorowymi rycerzami, stojącymi po dobrej stronie i złym rycerzu Vladku, który próbuje zaatakować królestwo Morcia.

Obie serie są oparte na temacie nieustającej walki dobra ze złem, gdzie ta pierwsza siła szczęśliwie zwycięża.

Zestawy Lego Knights Kingdom, są dostępne na stronie internetowej gdzie używane klocki kupisz w tańszej cenie.

Trochę słów na temat serii Creator Knights Kingdom

Przygodę z serią Knights Kingdom można rozpocząć od niewielkiego zestawu Turniej Rycerski (6095), który składa się z 101 klocków, w tym zawiera trzy minifigurki. Trafił do sprzedaży w roku 2000, dotyczy opowieści o Królu Leo i przygodach jego królestwa. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku + 7. Daje on wiele możliwości i wymyślać można różne sceny rycerskie. Walczący między sobą rycerzy, czyli Cedryka Byka i Ryszarda Silnego, będzie obserwował sam Królm Leo ze swojego specjalnie zaprojektowanego tronu królewskiego. Figurki rycerzy na barwnie przystrojonych koniach, w charakterystycznych kolorach i z emblematami. Walczą pomiędzy obrotowym kołem zamachowym, stanowisko króla jest przyozdobione flagami i herbami, jak również elementami obronnymi jak broń królewska.

Popularne zestawy LEGO Creator Knights Kingdom

Zestawem dla nieco doświadczonych użytkowników bedzie Lego Knights’ Kingdom – Zamek królewski (6098), który zawiera 529 elementów, dedykowany jest osobom w wieku 7+. Zestaw zawiera minifigurki, w tym rodzinę królewską zawierającą postać Król Leo, Królowej Leonory i księżniczki Storm, a także Ryszadra Silnego i Johna z Mayne oraz Cedryka Byka, Złego Gilbertga i Szkielet. Cały zamek królewski zamyka się w kolorystyce szarości, czerni i niebieskiego, umiejscowiony jest na podstawie w kolorze zieleni z motywem szarych nadrukowanych kamieni. Dodatkowo w zestawie jest koń, na którym król się przemieszcza oraz katapulta złowrogich rycerzy najeżdżających zamek.

LEGO Zamek Morcia

Klocki Lego 8781 Knights’ Kingdom – Zamek Morcia (The Castle of Morcia) to zestaw z roku 2004, przedstawia on historię kolorowych rycerzy, strzegących swojego królestwa. Zawiera ponad 600 klocków, które po złożeniu tworzą okazały zamek kilkupoziomowy w kolorze szarości i niebieskiego, przyozodbiomnego charakterystycznymi herbami i flagami dla królestwa. Zamek jest wyopsażony w broń dzięki której możliwe jest odparcie ataków wrogich rycerzy mających w zanadrzu katapultę, której nie zawachają się użyć by zdobyć królestwo.

Kolejnym interesującym przykładem zestawu jest Lego 8877 Knights’ Kingdom – Mroczna forteca Vladka, wydany w roku 2004 z przeznaczeniem dla dzieci powyżej 8 roku życia.

Zestaw ma aż 983 elementy i 9 minifigurek, po złożeniu powstaje wiele ciekawych części zestawu, którymi można odgrywać wiele różnych scen walki w mrocznym zamczysku Vladka. W zestawie przeważają głównie kolory czerni i czerwieni, głównie jeślio chodzi o fortecę groźnego rycerza, a ubarwiają go nieco wprowadzeni tutaj królewscy rycerze, usiłujący pokonać złego Vladka.

Zamek królewski LEGO

Lego Knights Kingdom Zamek Królewski zestaw o numerze katalogowym 10176 trafił do sprzedaży w roku 2006. Zawiera on 869 elementów i aż 12 minifigurek, co czyni go wartościowym kompletem dla kolekcjonerów i fanów serii klocków. Jest to duży zestaw który daje wiele możliwości tworzenia ciekawych scen, nie tylko dotyczących wlaki, a także związanych z magią i duchami. Zamek w kolorze szarości wyposażony jest w broń oraz wiele charakterystycznych elementów rozpoznawalnych dla królestwa, jak flagi i herby.

LEGO Zamek Królewski można znaleźć w tańszej cenie na postawklocka.pl , co daje mozliwość skompletowania wielu ciekawych kompletów z tej serii i emocjonującej zabawy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here