Telewizja przemysłowa zwiększa bezpieczeństwo obiektu

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z priorytetów nie tylko współczesnego życia, ale też cywilizacji. Od wieków starano się na wiele sposobów przeciwdziałać kradzieżom, pobiciom i aktom wandalizmu, wprowadzając surowe kary i stosując środki mające na celu odstraszanie potencjalnych złoczyńców. Dziś istotną w zwiększaniu poziomu bezpieczeństwa, i tym samym komfortu, spełniają systemu monitoringu oparte na telewizji przemysłowej.

Ochrona osób i mienia

Monitoring analogowy i będący jego rozwinięciem monitoring IP szeroko stosowane są zarówno w przestrzeni publicznej, jak również w prywatnych domach oraz przedsiębiorstwach. Zastosowanie telewizji przemysłowej nie tylko minimalizuje ryzyko patologicznych zdarzeń, ale też znacząco poprawia komfort psychiczny. Ponadto inwestycja w systemy monitoringu oparte o kamery i rejestratory IP pozwala osobom prywatnym i przedsiębiorcom zmniejszyć wydatki na ubezpieczenie.

Monitoring analogowy czy monitoring IP?

Wśród systemów zabezpieczających osoby i mienie powodzeniem cieszy się zarówno monitoring starszego typu (analogowy), jak również monitoring IP. Pierwszy z systemów popularność zawdzięcza przede wszystkim atrakcyjnej cenie połączonej z przyzwoitą jakością zapisu oraz niezawodnością. Nagrywany obraz przesyła się, wykorzystując przystępny cenowo przewód koncentryczny. Możliwość zachowania plików na twardym dysku lub komputerze to spora zaleta. Pośród zalet kamer analogowych są: niska cena, łatwość konfiguracji oraz duży wybór urządzeń. Najważniejsze wady to: podatność na zakłócenia, ograniczona długość transmisji, stosunkowo niska rozdzielczość oraz przypisanie jednego przewodu do jednej kamery.

Obraz nagrywany przez rejestratory IP także może być zapisywany na oddzielnym dysku bądź na komputerze. Pierwsza opcja pozwala zminimalizować ryzyko usterki przy jednoczesnej możliwości korzystania z zaawansowanych funkcji systemu. Kamery IP to przede wszystkim: możliwość zdalnego sterowania, zmienna rozdzielczość obrazu o wysokiej rozdzielczości, niska cena instalacji zbiorczej oraz mnogość funkcji. Do najważniejszych wad należą wysoka cena samej kamery (w porównaniu do analogowych odpowiedników) oraz konieczność stosowania dysków twardych o dużej pojemności.

W zależności od miejsca

Kamery analogowe zdają egzamin w miejscach, gdzie obserwacji podawana jest większa przestrzeń oraz w obiektach o minimalnym metrażu (jak małe sklepy spożywcze czy kioski). Natomiast kamery IP polecane są wszędzie tam, gdzie liczy się możliwość rozpoznawania szczegółów, takich jak: rysy twarzy i numery rejestracyjne oraz w miejscach niedoświetlonych (stacje paliw, bankomaty, sklepy z biżuterią etc.).

System monitoringu skompletujesz na http://www.fonex.pl/kategorie/telewizja-przemyslowa-4.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here