Monitor szerokokątny czy dwa monitory

Wielu użytkowników komputerów zastanawia się, w jaki sposób optymalnie zwiększyć swoją przestrzeń do pracy. Niewątpliwie jednym z częstych wyborów jest monitor szerokokątny, jednak równie dobrze sprawdzą się dwa monitory o odpowiedniej rozdzielczości. Przeczytaj o tym, czym kierować się podczas podejmowania tej decyzji.

Od czego powinna zależeć Twoja decyzja?

Wiele czynników może wpłynąć na to, czy lepszym wyborem będzie monitor szerokokątny, czy też dwa monitory o odpowiedniej rozdzielczości. Ostateczna decyzja zawsze powinna być oparta na indywidualnych preferencjach czy potrzebach użytkownika. Jeśli dany użytkownik potrzebuje przestrzeni roboczej do pracy z różnymi aplikacjami, na przykład edycji zdjęć, tworzenia dokumentów tekstowych i przeglądania internetu, to lepszym wyborem będzie zastosowanie dwóch monitorów. Dzięki temu można mieć otwarte obok siebie różne aplikacje, co ułatwia przełączanie się między nimi i znacząco zwiększa produktywność.

Monitory szerokokątne są natomiast polecane, jeżeli użytkownik korzysta głównie z jednej aplikacji lub z jednej aplikacji i dodatkowych widgetów. Dzięki większej przestrzeni roboczej na ekranie możliwe jest wygodniejsze i bardziej efektywne wykonywanie zadań. Warto również zwrócić uwagę, iż monitor 4K zakrzywiony o odpowiednich wymiarach może zapewniać odpowiednią ilość miejsca na pulpicie jednocześnie zajmując niewiele miejsca na biurku. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, więc warto dokładnie przemyśleć decyzję, aby wybrać ten, który będzie odpowiedni dla naszej sytuacji.

Dwa monitory? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Jeżeli jednak uważasz, że monitor szerokokątny może nie być wystarczający do Twoich codziennych zadań, ponieważ dzielenie ekranu wydaje Ci się nieintuicyjne, możesz wybrać dwa mniejsze monitory. Świetnym wyborem może być wówczas monitor 3840×2160, taki jak 27″ monitor UHD z matrycą IPS, złączem USB C oraz głośnikiem S80UA, dostępny w ofercie Samsung.

Tym, co charakteryzuje ten model, jest przede wszystkim rozdzielczość UHD. Za sprawą 4-krotnie większej liczby pikseli niż w standardzie Full HD, każdy detal oddany jest z większą głębią, a większy ekran pozwala korzystać jednocześnie z kilku narzędzi, aplikacji i programów. Ten monitor 4K oferuje świetną jakość obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy. Warto zwrócić uwagę także na matrycę IPS oferującą krystalicznie czyste barwy i szeroki kąt widzenia wynoszący 178°.

Podsumowanie

Jednym z głównych powodów, dla których warto wybrać dwa monitory jest zwiększenie wydajności i komfortu pracy. Posiadanie większej powierzchni ekranu umożliwia jednoczesne wyświetlanie większej ilości informacji, co ułatwia pracę z wieloma aplikacjami i dokumentami jednocześnie. Dzięki temu nie trzeba przełączać się między oknami, co przekłada się na oszczędność czasu. Dwa monitory pozwalają również na lepszą organizację przestrzeni roboczej, dzięki czemu wszystkie potrzebne elementy mogą być widoczne jednocześnie na różnych ekranach. Wybierz rozwiązanie odpowiednie do Twojego stylu pracy.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here