słuchawki

Zapomnij o tanich słuchawkach lub słuchawkach dołączonych do odtwarzacza MP3, jeśli liczysz na jak najlepszą jakość dźwięku. Dzięki odpowiedniej parze słuchawek możesz bowiem doświadczyć muzyki na zupełnie innym poziomie! Niezależnie od tego, czy słuchasz muzyki w domu, czy w podróży, zastanów się nad zainwestowaniem w wysokiej jakości słuchawki do telefonu dla maksymalnej przyjemności w trakcie jej słuchania!

Wybierz między słuchawkami dousznymi a słuchawkami nausznymi

Słuchawki douszne zazwyczaj są wyposażone w małe futerały, w które wkłada się słuchawki, kiedy nie są używane, dzięki czemu nie plączą się ani nie zniszczą na dnie torby czy w kieszeni. Takie słuchawki są świetne, jeśli masz ograniczony budżet, ponieważ kosztują znacznie mniej, niż słuchawki nauszne. Tańsze słuchawki douszne często powodują jednak problemy, takie jak ich wypadanie z uszu czy ranienie uszu. Dlatego im ich cena jest wyższa, tym bardziej komfortowe słuchawki otrzymujesz i naprawdę są one warte pieniędzy, które na nie wydajesz. Jeśli jednak jesteś audiofilem, powinieneś rozważyć inne opcje.

słuchawki do telefonu

Słuchawki nauszne to z kolei słuchawki w stylu didżeja: duże i często dość nieporęczne. Fantastycznie tłumią dźwięki otoczenia i gwarantują znakomitą jakość odtwarzanej muzyki. Wielu entuzjastów muzyki wybiera je z właśnie powodu lepszej jakości dźwięku i mniejszego ciśnienia wywieranego na błonę bębenkową, co skutkuje dłuższym możliwym czasem słuchania i mniejszym uszkodzeniem błony bębenkowej. Równocześnie wadę dla wielu często stanowi ich rozmiar.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, jakie słuchawki ostatecznie wybierzesz, zawsze dostajesz to, za co płacisz. Ogólnie rzecz biorąc, droższe słuchawki są wykonane z materiałów o wyższej jakości i lepszej inżynierii, co poprawia jakość odbieranego przez ucho dźwięku. Słuchawki za kilkadziesiąt złotych będą być może dobrze współgrały z odtwarzaczem czy telefonem i będą brzmiały dość dobrze, ale jednak nie tak dobrze jak te za kilkaset, lub nawet ponad tysiąc złotych, dzięki którym prawdopodobnie mógłbyś usłyszeć w swoich ulubionych piosenkach rzeczy, których nigdy wcześniej nie słyszałeś.

Najtańsze słuchawki douszne, których ceny zaczynają się już nawet od pięciu lub dziesięciu złotych, mogą działać przez bardzo krótki okres czasu i nie oddadzą nawet w małym stopniu wspaniałego brzmienia muzyki. Tak więc wydanie na słuchawki kwoty rzędu co najmniej dwudziestu-trzydziestu złotych zapewni Ci podstawową jakość muzyki. Kolejną rzeczą, którą otrzymasz w parze z jakością, jest trwałość wybranych słuchawek.

Najlepsze słuchawki mogą wytrzymać nawet dziesięciolecia i wciąż działać jak nowe, ponieważ są dobrze, starannie i solidnie wykonane, wręcz stworzone do bycia trwałymi. Wiele osób jest uprzedzonych do różnych marek i dotyczy to nie tylko sprzętu takiego, jak słuchawki, z powodu wysokich cen. Niepotrzebnie, bowiem kiedy stawiasz na konkretną markę, płacisz nie tylko za nazwę – często płacisz za najwyższą jakość i trwałość, stąd biorą się właśnie takie, a nie inne ceny.

telefon

Zanim się na jakieś zdecydujesz, oceń izolację dźwięku w tych słuchawkach. Odnosi się ona do tego, jak dobrze słuchawki wysuwają na pierwszy plan muzykę i blokują hałas z zewnątrz. Nic przecież nie jest bardziej irytujące niż konieczność zwiększania głośności, aby zagłuszyć dźwięk rozmów innych ludzi w autobusie, prawda? Jeśli natomiast lubisz zbyt głośno słuchać muzyki, w dłuższej perspektywie może się to bardzo negatywnie odbić na Twoim słuchu.

Izolacja dźwiękowa zapobiegnie również marnowaniu cennego czasu pracy na baterii w Twoim telefonie lub odtwarzaczu. Zarówno słuchawki douszne i słuchawki nauszne wydają się być bardzo dobre w izolacji dźwiękowej, te pierwsze ze względu na uszczelnienie, które zapewniają wewnątrz ucha, a drugie – tworzą zamknięte środowisko wokół ucha. Kupując natomiast słuchawki stereofoniczne, zwróć uwagę na to, czy są one otwarte, czy zamknięte.

Otwarte słuchawki wydają się brzmieć bardziej naturalnie i nie zniekształcają dźwięku, ale ludzie dookoła będą także mogli usłyszeć słuchaną przez Ciebie muzykę, a Ty prawdopodobnie będziesz słyszeć otoczenie wokół siebie, dlatego są zalecane do użytku w domu. Zamknięte słuchawki lepiej izolują szum i brzmią bardziej jak muzyka w Twojej głowie. Są mniej wygodne i mogą mieć trochę pogłosu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here