Mały czy duży monitor

Zanim wybierzesz monitor komputerowy, zastanów się nad długością przekątnej ekranu. Parametr ten zdecydowanie wpływa na komfort użytkowania. W tym poradniku dowiesz się, kiedy duży monitor sprawdzi się najlepiej, a kiedy zastosowanie znajdzie kompaktowy model Poznaj praktyczne wskazówki i sięgnij po idealne rozwiązanie dla siebie.

Dlaczego długość przekątnej jest tak ważna?

Długość przekątnej ekranu to parametr, który najczęściej odzwierciedla rozmiar monitora. Im jest dłuższa, tym urządzenie zajmie więcej miejsca na Twoim biurku. Wzrasta również przestrzeń robocza, która pozwala na pracę i rozrywkę. Na element ten powinien więc zwrócić uwagę każdy użytkownik, niezależnie od tego, w jakim celu komputer jest użytkowany. Pamiętaj jednak, aby zawsze kupować monitory w sprawdzonych punktach. Doskonałą propozycją może być sklep internetowy AVPoint. Kupisz tu wyłącznie urządzenia od renomowanych producentów.

Kiedy warto wybrać duży monitor?

Duży ekran to rozwiązanie na wiele zastosowań. Przyda się wszędzie tam, gdzie większa przestrzeń robocza poprawi komfort pracy i rozrywki. Podczas pracy na dużych arkuszach kalkulacyjnych świetnie sprawdzają się np. monitory 24 cale, pozwalając na komfortowe wypełnianie danych. Sprzęty te docenili również graficy czy projektanci, dla których wygoda pracy ma bardzo duże znaczenie.

Duże monitory cieszą się uznaniem wśród miłośników nowych gier komputerowych, które wyróżniają się fotorealistyczną wręcz grafiką. Dzięki temu można dostrzec każdy, nawet najmniejszy detal. W tym miejscu warto zaznaczyć, że najlepiej sięgnąć po urządzenie z rozdzielczością 4K. W sklepie internetowym AVPoint z powodzeniem znajdziesz tego typu modele.

Monitor z dużym ekranem będzie również niezastąpiony podczas przygotowywania prezentacji multimedialnych. Bez problemu zobaczysz cały slajd i zamieścisz na nim wszystkie informacje. 

Kiedy sprawdzi się mały monitor?

Małe monitory to urządzenia, które są bardzo chętnie wybierane. Za zakupem tychże modeli przemawia bardzo wiele atutów. To niezastąpione rozwiązanie dla początkujących użytkowników komputerów, którzy uczą się obsługi sprzętu. Na niewielkim polu roboczym będzie to znacznie łatwiejsze.

Ponadto mały monitor pozwoli Ci szybko i sprawnie wykonywać wszystkie podstawowe czynności. Mowa tu o przeglądaniu stron internetowych, sprawdzaniu poczty elektronicznej czy pracy na prostych programach (np. edytorach tekstu). Wiele prac biurowych będzie przebiegać bardzo komfortowo.

Mały monitor sprawdzi się również wśród entuzjastów starszych gier komputerowych, które powstały w czasach, gdy duże ekrany nie były jeszcze popularne. Na niewielkim wyświetlaczu znakomicie prezentować będą się klasyczne gry typu FPS, gry logiczne czy starsze strategie.

A może nie dysponujesz zbyt dużą ilością wolnego miejsca na biurku? Wybierz mały monitor, a bez problemu znajdziesz przestrzeń na klawiaturę, myszkę, kubek z kawą i inne niezbędne przedmioty, które zawsze chcesz mieć pod ręką. W sklepie internetowym AVPoint na pewno kupisz idealnie dopasowany model, gdyż oferta jest bardzo szeroka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here