słuchawki do telefonu

Ewolucja telefonu komórkowego rozpoczęła się wraz z wprowadzaniem w życie nowych technologii. Na przełomie XX i XXI wieku telefony komórkowe były prestiżowym towarem kierowanym wyłącznie dla najbogatszych. Osoby posiadające telefony komórkowe uważane były za klasę wyższą. Wiele osób z pewnością pamięta wybrzmiewający dźwięk dzwonka monofonicznego. To właśnie taka muzyka na telefon zapoczątkowała falę późniejszych zmian.

W kolejnych latach doszło do wielu zmian na tej płaszczyźnie

Postępująca informatyzacja, procesy globalizacyjne, współpraca wielu firm branży telefonicznej i elektronicznej doprowadziła do powstania pierwszych telefonów z kolorowym wyświetlaczem. Wraz z tym pojawiła się nowa era dzwonków na telefon. Stare, monogamiczne dzwonki, które emitowały podstawowe melodie zostały zastąpione nowszą wersją – polifonią. Muzyka na telefon nabrała nowego znaczenia. Pierwsze dzwonki polifoniczne przypomniały jednak bardziej monofonię niż muzykę rodem z odtwarzacza mp3. Odpowiadały za to tony i ilość jednoczesnych ścieżek melodycznych jakie telefon był w stanie z siebie wykrzesać.

spotify

Wiadome było, że tak szybko rozwijająca się branża telefoniczna nie poprzestanie na tym. Muzyka na telefon z roku na rok nabierała na sile. Zaczęły pojawiać się telefony odtwarzające pliki mp3. To spowodowało, że poza standardową melodią można było usłyszeć głosy ulubionych artystów, a nie tylko rozmówców dzwoniących do odbiorcy. Wiele osób pamięta z pewnością, gdy jadąc w autobusie usłyszał piosenkę ulubionego artysty. W momencie, gdy ktoś wyciągnął taki telefon z kieszeni, dochodziło dodatkowo uczucie zazdrości. W tamtym momencie nikt nie pomyślał nawet o tym, że parę lat później takie urządzenie będzie niewiele warte.

Gdy tak już się stało, można powiedzieć, że były to przenosiny do kolejnej epoki technologicznej. Muzyka na telefon wciąż ewoluowała wraz z parametrami telefonów. Kolorowe wyświetlacze nabierały coraz lepszej barwy, dzwonki za sprawą lepszej jakości wbudowanych głośników potrafiły zachwycić większą ilość osób.

Dołączając do tego pojawiające się pierwsze wbudowane aparaty można powiedzieć, że coś zaczęło się dziać. Abstrahując jednak od specyfikacji telefonu i skupiając się wyłącznie na doznaniach dźwiękowych należy zaznaczyć, że telefony zaczęły pełnić funkcję przenośnych odtwarzaczy mp3. Bezcelowe stało się wówczas noszenie dwóch urządzeń, gdy te funkcje posiadał telefon komórkowy.

Warto w tym miejscu zauważyć, że muzyka na telefon nie brała się znikąd. Z pewnością wielu z Was pamięta papierowe programy telewizyjne, czy gazety codzienne, gdzie na końcowych stronach można było zakupić przeróżne dzwonki wysyłając sms. Niestety, ale rozwój technologii doprowadził również do deprecjacji takiego charakteru działalności gospodarczej. Wszechobecna dostępność, niekoniecznie na legalnej płaszczyźnie, doprowadziła do istotnego zmniejszenia generowanych przez te firmy przychodów, a w konsekwencji zysków.

Niemniej jednak, ewolucja telefonów trwała nadal

Po kolorowych wyświetlaczach, wbudowanych aparatach, dzwonkach mp3 zaczęły pojawiać się pierwsze telefony z ekranem dotykowym. Muzyka na telefon zeszła jakby na dalszy plan. Ludzie doznali przesycenia. Od tego momentu bardziej zainteresowani byli nowymi funkcjami jakie gwarantowały różnorodne systemy operacyjne. Każdy producent oferował coś ciekawego, choć niekoniecznie niezawodnego.

muzyka na telefon

W pewnym momencie przyszedł czas na ujednolicenie wszystkiego. Z jednej strony była to zaleta, z drugiej wada. Pojawił się popularny dziś system Android. Za sprawą tego, że większość dzisiejszych telefonów korzysta z takiego rozwiązania, nie musimy martwić się o dostępność rozwiązań oferowanych na dzisiejsze smartfony. Również muzyka na telefon przeszła metamorfozę. Dzisiaj już nikt nie wysyła drogich sms-ów, aby pobrać ulubiony dzwonek.

Za pomocą kilku kliknięć można mieć to, na co ma się ochotę. Nie widać jednak trendu, aby popularne piosenki gościły w każdym telefonie i były ustawiane jak dzwonek. Z reguły ilość funkcji przerasta czas, jaki użytkownicy mają żeby z nich korzystać. To powoduje, że muzyka na telefon jest raczej miłym dodatkiem. Stosuje się tutaj rozwiązania oferowane przez producenta. Wiele osób nie zmienia nawet domyślnej melodii, która jest ustawiona w momencie, gdy ktoś do nas dzwoni. Ta sama sytuacja ma miejsce z wiadomościami tekstowymi.

Z jednej strony widać, że rozwój technologii potrafi ułatwić życie. Z drugiej zaś można twierdzić, że zbyt wiele dostępnych opcji powoduje zbyt wyraźne uproszczenie rzeczywistości prowadzące w konsekwencji do lenistwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here