Szkło hartowane na smartfon

0
1488

Nowoczesny smartfon to marzenie każdego wielbiciela nowinek technologicznych. Aby telefon komórkowy działał bez zarzutu przez długi okres czasu należy go odpowiednio zabezpieczyć.

Szkło hartowane to dość popularny produkt, który doskonale chroni ekran telefonu przed zarysowaniem bądź pęknięciem. W sytuacji gdy telefon upadnie, uszkodzeniu ulega najczęściej jedynie szkło a ekran pozostaje nienaruszony.

Wiele osób, które rozpoczynają swoją przygodę ze smartfonem zastanawia się jakie szkło hartowane wybrać. Przede wszystkim powinno być ono dobrze dopasowane do konkretnego modelu telefonu.

Szkło hartowane na telefon dostępne jest w sklepach z akcesoriami do telefonów komórkowych, w serwisach, a także w wielu sklepach internetowych. Często tego typu produkty znaleźć można w ofercie pobliskiego dyskontu bądź supermarketu.

Ceny mieszczą się w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za sztukę. Wpływ na wysokość ceny ma rodzaj szkła i wybrany producent. W internecie dostępne są liczne filmy instruktażowe, które przedstawiają jak założyć i jak zdjąć szkło ochronne na smartfon. Wbrew pozorom założenie szkła nie wymaga specjalnych umiejętności. Dokładna instrukcja dołączona jest najczęściej do opakowania, w którym znajduje się szkło.

W pierwszym kroku ekran telefonu należy dokładnie wyczyścić i delikatnie odtłuścić, aby na powierzchni szybki nie znajdowały się żadne zanieczyszczenia.

Pomocna podczas naklejania może okazać się karta bankomatowa, aby dokładnie wyrównać naklejaną powierzchnię. Najczęściej w zestawie znajduje się specjalny przyrząd, który ułatwia dokładne naklejenie szkła ochronnego.

Po naklejeniu szkła telefon od razu jest gotowy do użytkowania. Oprócz szkła hartowanego doskonałym zabezpieczeniem jest też odpowiednie etui do telefonu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli etui, na przykład z klapką, zapinane na magnes, na rzep bądź transparentne pokrowce, które są wręcz niewidocznie.

Cena pojedynczego etui wynosi najczęściej od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here