telefon i kobieta

Xiaomi jest marką którą na polski rynek przywędrowała z chin, a jej najbardziej charakterystyczną cechą jest doskonały stosunek ceny do jakości. Telefon Xiaomi stanowi świetną alternatywę dla dużo droższych telefonów takich marek jak Samsung, Sony, LG, Huawei, czy nawet Apple. Są to nie tylko telefony, które ładnie wyglądają, ale także mają dobrej jakości podzespoły i naprawdę niesamowicie niską cenę.

Telefon Xiaomi zazwyczaj posiada 2 lub 3 gigabajty pamięci operacyjnej RAM oraz 16 lub 32 gigabajty pamięci na pliki. Jednak zdarzają się także modele posiadające 4 gigabajty pamięci operacyjnej RAM i więcej. To samo tyczy się pamięci wewnętrznej, 32 gigabajty to niekoniecznie najwyższy wariant. Dzięki tak wysokiej ilości pamięci operacyjnej telefon jest w stanie chodzić płynnie, nie zacinać się, nie „męczyć” nadmiernie swoich podzespołów i nie denerwować użytkownika, a płynności w dzisiejszych czasach od telefonu oczekujemy coraz częściej.

Duża ilość pamięci wewnętrznej pozwala nam z kolei na wgranie ogromnej ilości aplikacji tapet, muzyki, a nawet filmów. Bardzo kuszącą opcją jest możliwość rozbudowania pamięci telefonu Xiaomi o kartę pamięci microSD, nie rzadko o pamięci 128 lub 256 gigabajtów. Dzięki temu pamięci nie powinno zabraknąć nikomu.

nowy telefon

Kolejną rzeczą przemawiającą na korzyść chińskiego producenta jest gama używanych w telefonach procesorów, z rodziny Mediatek i Snapdragon. Procesory te potrafią pracować bardzo wydajnie nawet pod sporym obciążeniem, a jednocześnie nie zużywają baterii w tak szybkim tempie, jak konkurencja. Całość pracuje na autorskiej nakładce systemowej o nazwie MIUI, która jest intuicyjna i nie wymaga zbyt wielu zasobów pamięci operacyjnej RAM do płynnego i sprawnego funkcjonowania.

Nakładka systemowa MIUI wyposażona jest w sporą ilość przydatnych aplikacji pozwalających na łatwe zarządzanie czasem i planowanie dnia. Nakładka ta wyposażona jest także w panel sterowania, w którym na bieżąco możemy obserwować to jak telefon się sprawuje, ile baterii mu zostało, ile pamięci obecnie używa, a także naprawić pewne błędy, które w trakcie użytkowania pojawiają się w każdym telefonie. Pojawiają się w każdym telefonie, ale tylko Xiaomi daje możliwość ich likwidacji.

Jeżeli chodzi o aparat fotograficzny to telefon Xiaomi również nie odbiega od konkurencji. Aparat wyposażony jest zazwyczaj w tryb HDR, diodę doświetlającą przydatną w ciemnych pomieszczeniach i po zmroku, rozmaite efekty, a także tryb manualny. Jak na tą cenę również stabilizacja obrazu wypada nie najgorzej.

Złego słowa nie można także powiedzieć o dźwiękach płynących bezpośrednio z głośnika telefonu albo ze słuchawek. Telefon to z pewnością doskonałe urządzenie muzyczne, które sprawdzi się na spacerach, rowerze, w pociągu czy też autobusie. Dodatkowym smaczkiem jest możliwość nagrywania filmów. Bardzo dobrze wypada też sprawność urządzenia podczas grania w gry, które można pobrać ze sklepu Google Play. Telefon radzi sobie świetnie nawet przy bardziej wymagających tytułach.

telefon xiaomi

Baterie z ogniwami litowo-jonowymi stosowane w telefonach chińskiego producenta są bardzo wydajne i spokojnie starczają na półtorej do nawet dwóch dni pracy na jednym ładowaniu, jednocześnie nie tracąc swojej pełnej żywotności po pierwszym roku użytkowania. Jeżeli ktoś ceni sobie długi czas pracy telefonu komórkowego to jak najbardziej jest to sprzęt godny polecenia. Dzieje się tak głównie za sprawą wydajności systemu Android połączonego z nakładką MIUI, które pasują do siebie idealnie i w perfekcyjny sposób rozdzielają zużycie energii przez poszczególne podzespoły telefonu i aplikacje, których używamy.

Na pochwałę zasługują również materiały, z których telefon Xiaomi jest wykonany

Bardzo często jest to dobrej jakości aluminium lub szkło, a w przypadku modeli z rodziny Mi Mix jest to ceramika. Wygląda pięknie, jest odporna na zarysowania. Z pewnością będzie prezentować się świetnie i na boisku i do garnituru. Wracając jeszcze na moment do obudów aluminiowych w telefonach Xiaomi to trzeba przyznać że również sprawdzają się i wyglądają obłędnie.

Ostatnią i chyba najważniejszą cechą produktów Xiaomi jest świetny stosunek ceny do jakości, rzadko kiedy można dostać tak dużo za tak nie wiele. Być może brzmi to dziwnie, ale tak jest. Raczej nie często spotyka się telefon z 3 GB pamięci RAM w cenie telefonu z 1,5 GB pamięci RAM. To jest właśnie to czym najbardziej wyróżnia się marka Xiaomi. Nie ma się co dziwić, że szturmuje Europejski rynek telefonów komórkowych, nie odstając na krok od konkurencji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here