czcionki na telefon

W dobie dzisiejszej technologii, można łatwo się domyślić, że moda sięgnie nawet tam. Dla osób w wieku nastoletnim bycie na czasie jest bardzo ważne. Najczęściej objawia się tu u dziewczynek, jednak u chłopców też jest to zauważalne. Tu zdziwieniu wielu osób, modne stały się czcionki na telefon. Dzięki różnorodności modeli telefonów czcionki te są bardzo różne i bardzo trudno nawet dzieciom jest ustalić, która jest najlepsza.

Często już w ustawieniach samego telefonu komórkowego można taką czcionkę zmienić

Jest ich do wyboru kilka oraz można zmieniać rozmiar. Na pewno sporym zawodem, jest fakt, że nie można zmieniać jej koloru. Tutaj z pomocą przychodzą aplikacje społecznościowe, w których można zmieniać czcionkę i jej kolor. Dodatkowo pojawiają się też gify i obrazki, które również zyskują popularność. Jeżeli to nie jest wystarczające, to można pobrać aplikacje, które zawiera w swojej ofercie, prawie tak dużo czcionek jak nie jeden program.

Ciężko stwierdzić skąd dokładnie bierze się moda na posiadane gadżety w telefonie. Możliwe, że w dobie kiedy każdy ma telefon, zaczęto szukać co będzie odstępstwem od normy i kto się będzie wyróżniać. Często też nastolatki oceniają swoich rówieśników przez model telefonu, który posiadają. Jednak należy pamiętać, że nie to powinno być wyznacznikiem czy kogoś ktoś lubi, czy też nie.

Naszą rolą jako rodziców i osoby dorosłe, jest uświadamiać, że czcionkę w telefonie jak najbardziej można zmienić, ale ze względu na czcionkę nie warto zmieniać przyjaciela. Zdarza się, że osoby dorosłe również szukają specjalnych czcionek dla siebie. Istnieje sporo zawodów, które można wykonywać nawet przez telefon komórkowy.

W momencie kiedy, ktoś pisze zlecenie lub przedstawia prezentację i potrzebuje odważnej czcionki, to właśnie sięga po te same aplikacje co nastolatki. Takie czcionki bardzo ułatwiają też projektowanie niektórym architektom, przez to, że są ogólnodostępne nie jest to żaden problem. Oprócz tego, może się komuś najzwyczajniej dana czcionka w telefonie nie podobać, posiada ktoś swoją ulubioną i chce to zmienić. Do tego właśnie służą ustawienia w telefonie, aby dokładnie go spersonalizować.

telefon

Zatem z jednej strony moda może trochę przerażać. Pokazuje też to jakie wartości na tę chwilę ma pewna grupa młodzieży. Nie do końca jest też to niepoprawne, bo jednak wprowadzono do ich życia telefony komórkowe, tak jak kiedyś lalki. Nie można mieć dzieciom wszystkiego za złe.

One głównie testują możliwości każdego telefonu i szukają ciekawszych aplikacji

Można by więc śmiało rzecz, że nastolatkowie i dzieci, którzy używają telefonów komórkowych są odkrywcami technologii. Co prawda nie odnajdą błędów, które mogą wskazać programiście, ale na pewno wypowiedzą się czego oczekują jako zwykli użytkownicy.

Często przy pobieraniu takich aplikacji, nawet tych z czcionką, pojawia się pytanie odnośnie bycia beta testerem. Po wyrażeniu zgody na zostanie takim testerem, nie trzeba w sumie nic robić. W aplikacji pojawiają się często jakieś zmiany, które nie zawsze trafiają do innych użytkowników. Taki beta tester może szybko odpowiedzieć jak sprawdza się dana funkcja czy coś się zacina i czy jest ona w ogóle potrzebna. W tym momencie nastolatkowie mogą się stać małymi testerami aplikacji, co w przyszłości może stać się ich ambitną pracą.

nowe czcionki telefon

Następnie zaś widać, że czcionki używane przez nastolatków są w większości wykorzystywane przez dorosłych. W prezentacjach często stosuje się zmianę czcionki dla zwrócenia uwagi na ważniejszych fragment tekstu. Większość osób na świecie to wzrokowcy, więc zmienianie czcionki co slajd też nie byłoby aż takim przestępstwem. Tak jak wspominałam, czcionki są modne, tak samo jak caps lock. Pisanie w ten sposób ma przykuwać uwagę, zwracać ją na ważne fakty, na to o czym chce dana osoba rozmawiać.

Na pewno warto więc porozmawiać z dziećmi o czcionkach, pokazać im inne możliwości. Przekazać, że koleżanka nie jest gorsza, tylko dlatego, że w telefonie ma czcionkę podstawową, a brak rozwinięcia na te bardziej dziewczęce. Warto wskazać też dziecku aplikacje na telefon komórkowy, dzięki, której będzie mogło się rozwijać.

Nie ma sensu zabraniać korzystania z telefonu komórkowego całkowicie, w ten sposób mogą powstawać tylko konflikty. Sami spędzamy sporo czasu siedząc w technologii, nie możemy być hipokrytami. Pokażmy zatem to co jest piękne w czcionkach i we wszystkich dostępnych aplikacjach dostępnych na telefony komórkowe. W większości miały one służyć rozrywce, ale na szczęście powstają też te naukowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here