program edukacyjny - jakie są rodzaje?

Programy edukacyjne dla dzieci to wyjątkowa grupa pomocy dydaktycznych. Z ich pomocą jesteśmy w stanie wspomóc proces edukacji naszych dzieci zarówno w szkole, jak i w domu.

Dzięki korzystaniu z programów edukacyjnych dzieci są w stanie osiągnąć lepsze efekty dzięki nauce w szkole, jak i w domu. Wtedy dziecko nie stresuje, gdy jego wyniki są weryfikowane.

Na rynku jest dostępna cała masa programów edukacyjnych, znajdują się tam pozycje poświęcone nauce ortografii, przedmiotom ścisłym, oraz takie programy, które pozwolą pogłębić ogólną wiedzę o otaczającym świecie.

Programy edukacyjne dedykowane są zarówno młodszym dzieciom, które uczęszczają do przedszkola, jak i trochę starszym, które są już uczniami. Wybrany program edukacyjny powinien być zawsze dobrany do wieku dziecka oraz do jego potrzeb.

Rodzaje programów nauczania

Jeżeli chodzi o rodzaje programów edukacyjnych, wyróżniamy kilka rodzajów. Pierwszy typ to program edukacyjny liniowy, w tym programie każda kolejna część materiału jest dalszym ciągiem poprzedniej. Jak to wygląda w praktyce? Dziecko uczy się danej treści materiału, wyłącznie jeden raz.

Programy edukacyjne dla dzieci

Drugi typ to program edukacyjny spiralny. Wiele pedagogów uważa ten rodzaj programu, za ulepszoną wersję programuj edukacyjnego liniowego. Czym się różnią między sobą oba programy? Program spiralny wyróżnia się tym, że będąc na wyższych poziomach edukacji, wraca się do tych samych treści i informacji. Dzięki temu zakres sukcesywnie się rozszerza.

Trzecim typem jest program edukacyjny koncentryczny, który polega na tym, że ten sam dany materiał, powraca kilka razy w odstępach paru letnich. Dzięki temu uczniowie, mają możliwość głębszego poznawania tych zagadnień.

Co ma wspólnego program edukacyjny z podstawą programową?

Programy edukacyjne są nieodłącznym elementem podstawy programowej. Programy edukacyjne tworzone są po to, żeby podstawa programowa była zrealizowana. W Polsce podstawa programowa jest zestawem treści nauczania i umiejętności, który jest obowiązkowy dla każdego ucznia.

Przeczytaj też: http://screwdriver.pl/przedszkole-czy-w-nim-potrzebne-sa-podreczniki-i-ksiazki/

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here