Rodzaje i przeznaczenie skrzynek z tworzywa

Trudno dziś wyobrazić sobie branżę spożywczą bez skrzynek z plastiku. To w nich przewozi się większość towarów spożywczych i nie tylko. Dzięki swojej budowie pozwalają dostarczyć towar do miejsca przeznaczenia, bezpiecznie i w całości. Pojemniki te są dostępne w różnych rozmiarach, formach i kształtach. Mają także różne przeznaczenie.

Rodzaje skrzynek plastikowych

Na rynku spotkać się można z kilkoma rodzajami skrzynek plastikowych. Skrzynki na owoce i warzywa maja perforowane ścianki, które są łatwe do użycia i zapewniają stały dostęp powietrza, dzięki czemu przewożone towary zachowują świeżość przez długi okres czasu.Skrzynki na pieczywo i inne wyroby cukiernicze to pojemniki plastikowe, które mogą być składane, albo mogą służyć tylko i wyłącznie do transportu. Skrzynki te również posiadają ścianki perforowane, które zapewniają obieg powietrza. Są łatwe do utrzymania w czystości i posiadają ergonomiczne uchwyty, ułatwiające ich przenoszenie.Skrzynki na mięso to specyficzny rodzaj pojemników. Ponieważ mają one gładkie ścianki – łatwo je umyć. Wykonane są z takiego rodzaju tworzywa sztucznego, który ma atest i jest dopuszczony do bezpośredniego kontaktu z żywnością.Skrzynki na butelki to idealny sposób ich transportu. Skrzynki na piwo i skrzynki na wodę mineralną wyróżniają się tym, że posiadają od dwunastu do dwudziestu czterech przegródek. Skrzynki te są bardzo wygodne e transporcie, a ponieważ skrzynki na piwo i skrzynki na wodę mineralną bywają ciężkie, można je przenosić za pomocą przenośników automatycznych. Skrzynki na butelki są bardzo trwałe i odporne na mechaniczne uszkodzenia.

Pozostałe zalety skrzynek plastikowych

Jedną z najważniejszych zalet skrzynek plastikowych jest materiał, z którego są one zrobione. Jest on znacznie lżejszy od drewna, co jest nie bez znaczenia w transporcie. Oprócz tego materiał ten jest odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, na różne temperatury, a przede wszystkim na wilgoć. Skrzynki te mają elastyczną i dopasowaną konstrukcję oraz doskonałe parametry użytkowania. Nie zajmują dużo miejsca, ponieważ część z nich jest składana, a pozostałe można poukładać w magazynie piętrowo. Dzięki lekkości zmniejsza się również koszt transportu skrzynek plastikowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here