Jak kupić dobry telefon i nie zbankrutować

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas nosi w swojej torebce czy kieszeni telefon komórkowy. Stały się one nieodłączną częścią naszego życia. Producenci smartfonów są tego doskonale świadomi, dlatego dokładają wszelkich starań, aby każdego roku produkować nowe telefony wyposażone w lepsze aparaty, wyższą wydajność czy bogate oprogramowanie, dzięki któremu korzystanie z nich będzie jeszcze wygodniejsze. Niestety wraz z rozwojem branży telefonów komórkowych, rosną ich ceny – najnowsze modele dostępne są w bardzo wysokich cenach, więc nie każdy może sobie na nie pozwolić. Nic dziwnego, że wiele osób szuka sposobu, aby kupić dane urządzenie w przystępnej cenie. Jednym z nich są smartfony powystawowe. Czy to dobre rozwiązanie?

Telefony w przystępnych cenach

Wzrost cen smartfonów sprawia, że nie każdego stać na zakup wymarzonego telefonu. Co zrobić w takiej sytuacji? Niektórzy sprowadzają urządzenia z zagranicy, jednak mogą wtedy zostać naliczone dodatkowe opłaty związane z ich opodatkowaniem. Gwarancja w takiej sytuacji praktycznie nie istnieje. Nie lepiej prezentuje się sytuacja związana z zakupem smartfonów używanych. Trudno jest znaleźć nowoczesny model w przyzwoitym stanie. Szukając wymarzonego telefonu w niskiej cenie można trafić nawet na aukcje, które okazują się oszustwami. Zostajemy wtedy bez telefonu i bez pieniędzy. Innym rozwiązaniem jest zakup telefonów powystawowych. Czy to się opłaca? Atrakcyjne modele można wtedy zdobyć w bardzo przyzwoitej cenie – nawet o 30% niżej. Dla wielu osób jest to jedyna szansa, aby kupić praktycznie „nowy” telefon na własność. Skąd się biorą takie smartfony? Wystarczy tylko pójść do sklepu z elektroniką, aby przekonać się, jak wiele urządzeń wystawionych jest na sklepowych półkach. Zazwyczaj przedstawiają one różnorodne reklamy, a klienci mogą wziąć je do ręki, zrobić zdjęcie czy sprawdzić, jak działają inne funkcje. Rozwiązanie takie ma wiele zalet – z jednej strony, potencjalny klient może przetestować dane urządzenie, z drugiej jest ono później wystawiane w atrakcyjnych cenach na sprzedaż.

Telefony powystawowe – czy warto?

Wiele osób podchodzi dosyć sceptycznie do smartfonów, które przez kilka miesięcy znajdują się w wystawie danego sklepu. Jednak rozwiązanie takie ma swoje zalety. Urządzenie nie tylko jest dostępne w duże niższej cenie i nie miało wcześniej swojego właściciela, ale objęte jest też standardową gwarancją, która wynosi dwa lata. Nowy użytkownik tego smartfona może cieszyć się pełnym wsparciem technicznym udzielanym przez sklep. Co więcej, telefony powystawowe przed sprzedażą przechodzą pełny przegląd – sprawdzane są zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym. Jeżeli nie działają tak jak należy zostają odesłane do serwisu producenta. Nie musisz wiec obawiać się, że kupisz niedziałającego smartfona.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here