case na telefon

Kilkanaście lat temu, w czasach kiedy telefony służyły raczej do wykonywania połączeń i pisania wiadomości tekstowych, nikt z nas nie bardzo przejmował się tym, czym zabezpieczyć naszą komórkę przed zarysowaniami lub upadkiem. Nikt raczej nie zastanawiał się, czy jak przeciągniemy naszą komórką po powierzchni na przykład biurka, to czy zostaną na niej jakieś ślady.

Wiedzieliśmy, że posiadając czarno białe ekrany, nic nie jest w stanie im zaszkodzić. A nawet jeśli pojawiłyby się na nich jakiekolwiek zniszczenia, pójdziemy do sklepu, kupimy nową obudowę za parę złotych, którą wymieniało się dosłownie w pięć minut i nasza komórka będzie jak nowa.

Zdawaliśmy sobie również sprawę z tego, że nie musimy przejmować się upadkami naszego sprzętu na podłogę. Wielokrotnie zdarzały się takie sytuacje, że mój telefon podczas ścielenia łóżka, lądował na drugim końcu pokoju, po drodze zahaczając o ścianę i pomimo tego, że dokonał takiego lotu, nic mu się wielkiego nie działo. Oczywiście, po takich wydarzeniach musieliśmy poświęcić chwilę na odnalezienie wszystkich elementów obudowy, żeby móc złożyć ją do kupy, jednak telefony były projektowane tak, żeby można je było rozbierać i składać samemu.

telefon

Wtedy telefony były naprawdę niezniszczalne

Nie zliczę nawet, ile razy podczas kąpieli moja nokia lądowała na dnie wanny. Żaden z tych wypadków nie był w stanie uruchomić mojego telefonu na dłużej niż pół dnia, do czasu aż zdążył wyschnąć na grzejniku. Nigdy nie traktowałem komórek z należytą dbałością, jednak przez pół życia podczas którego miałem do czynienia ze starymi telefonami nie zepsułem doszczętnie żadnego z nich. Z każdej sytuacji potrafiły wyjść zwycięsko, a nawet jeśli wymagały jakiejś interwencji, naprawy mogłem dokonać własnoręcznie i to po bardzo małych kosztach.

Dzisiaj jest to nie do pomyślenia, jeśli kupimy już nasz wymarzony smartfon, w dniu zakupu wygląda on wprost przepięknie. Wyciągając go z pudełka, robimy to powoli i delikatnie. Przez pierwsze godziny użytkowania staramy się odkładać go na biurko z należytym szacunkiem, nawet najgorszych koszmarach nie śni nam się sytuacja w której odkładamy nasz smartfon na biurko ekranem w dół. Obchodzimy się z nim lepiej niż z jajkiem, bo zdajemy sobie sprawę, że każdy, nawet najdelikatniejszy upadek naszego telefonu na ziemię praktycznie zakończy żywot naszego wyświetlacza.

Zdajemy sobie sprawę z jak wielkimi kosztami będziemy wtedy mieli do czynienia. Czasami zdarza się, że w dniu zakupu od razu biegniemy do punktu z telefonami komórkowymi, w celu kupna szkła hartowanego, Zawsze powinniśmy dbać też o odpowiedni case na telefon, który pozwoli zniwelować skutki porysowania naszej obudowy. Odpowiednio dobrany pokrowiec, powinien zabezpieczyć nasz telefon nie tylko przed ryskami, ale również przed pęknięciem ekranu podczas upadku.

Dodatkowo, dzisiejsze smartfony i ich obudowy są wykonane z dość śliskiego materiału, a nasz case powinien zagwarantować nam lepszy i pewniejszy chwyt. Jak widzimy jeśli chcemy zadbać o nasz nowy zakup, mamy co do tego dużo rozwiązań. Sami powinniśmy zdecydować na które z nich się zdecydujemy. Jeśli zdajemy sobie sprawę z tego jak duże koszta może nam przynieść ewentualne uszkodzenie naszych smartfonów, powinniśmy też wiedzieć, że każda inwestycja w ochronę komórki będzie opłacalna. Dzisiejsze ekrany dotykowe nie należą do najtańszych.

telefon bez etui

Czasami zdarza się, że wydamy naprawdę olbrzymią ilość pieniędzy na najnowszy model wymarzonego telefonu, a po tygodniu już biegniemy do punktu naprawy ekranów, ponieważ spadł nam on na ziemię. Tam dowiadujemy się, że jedną trzecią ceny, którą wydaliśmy na telefon, będziemy musieli wydać na jego naprawę. Dodatkowo musimy mieć świadomość, że każda naprawa naszego sprzętu sprawia, że nie będzie on już działał tak dobrze jak na początku.

Czasami po prostu dokonując naprawy nie jesteśmy zrobić tego tak jak to robi fabryka. Zdarza się to nawet w sytuacjach, w których zdecydujemy się na oryginalne części do naprawy. Zatem pamiętajmy, że kupując w sklepie wymarzony model smartfona, musimy w dniu premiery wydać na niego naprawdę duże pieniądze.

Powinniśmy więc pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu naszych komórek, żeby uniknąć sytuacji w której nasze ekrany ulegną zniszczeniu, a my do ceny zakupu będziemy musieli doliczyć cenę naprawy. Czasami warto zapobiegać zepsuciu naszego sprzętu, niż potem starać się go naprawić. Możemy to osiągnąć dzięki specjalnym, dopasowanym do naszego modelu telefonu pokrowcom zabezpieczającym nasze obudowy i ekrany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here