lokalizacja telefonu

Czy zastanawiałeś się kiedyś ile możliwości daje funkcja lokalizacja telefonu?

W dzisiejszych czasach bardzo łatwo nam o chwilę roztargnienia. Często kłopoty, które mamy na głowie zajmują nam całą naszą uwagę. Mamy teraz możliwość ustawienia sobie funkcje, która nazywa się lokalizacja telefonu i być o wiele spokojniejszym człowiekiem. Oczywiście od razu pojawiają się pytania, jakim cudem taka funkcja miałaby cokolwiek w naszym życiu polepszyć. Otóż służę wyjaśnieniem.

Po pierwsze – gdy jesteśmy rodzicem zawszę zamartwiamy się gdy nasza pociecha jest poza domem. Więc dzięki pobraniu na telefon dziecka odpowiedniej aplikacji możemy teraz w każdej chwili sprawdzić, czy z naszym ukochanym dzieckiem nie dzieje się nic złego. W każdej chwili można zobaczyć czy dziecko jest tak jak miało to w planach w szkole, teatrze, u znajomego, na treningu etc.

Dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo dzieci jest to z pewnością ogromne ułatwienie w codziennym życiu. Od teraz nie trzeba nerwowo patrzeć na telefon czy córka lub syna wysłali SMS z wiadomością czy wszystko jest ok lub dzwonić do dziecka i namolnie sprawdzać sytuację.

Po drugie – wielu z nas na pewno ma osobę starszą, która nie jest w stanie ogarnąć wszystkich rzeczy, które stawia przed nią świat. Często zamartwiamy się czy Babcia lub Dziadek radzą sobie w życiu? Czy potrzebują naszej pomocy? Czy jest z nimi wszystko w porządku? W tym wypadku lokalizacja telefonu pozwoli nam sprawdzić, czy aby na pewno nasza kochana Babcia jest u koleżanki, gdyż miały razem robić na drutach. Czy nasz kochany dziadek, aby na pewno jest u kolegi Staszka na partyjce szachów? Daje nam to duże poczucie bezpieczeństwa nad bliską nam osobą.

Po trzecie – można oczywiście za zgodą drugiej osoby takiej jak życiowy partner lub przyjaciel, by móc w odpowiednich przypadkach kontrolować czy osoba, na której nam zależy na pewno bezpiecznie dotarła do miejsca w którym miała się znaleźć.

telefon

Po czwarte – firmy. Dzięki lokalizacji telefonu ludzie, którzy w firmach odpowiadają za kontrolę nad tym co robią pracownicy będą mieli genialne narzędzie. W każdej chwili można sprawdzić, czy pracownik na pewno wykonuje swoje obowiązki. Oczywiście nadmierna inwigilacje nie jest niczym dobrym, ale przy założeniu, że obie strony będą miały tego świadomość można potraktować to jako opcję do rozważenia. Jeżeli obie strony się na to godzą to nie powinno być z tym żadnego problemu.

Po piąte – i tutaj już minus tej funkcji, bo do można lokalizacji telefonu użyć do inwigilacji. Osoby, które nie mają czystych zamiarów też niestety mogą skorzystać z takiej możliwości. Można dzięki temu śledzić osoby lub też poprzez podrzucenie do środka transportu np. Samochód.

Tej ostatniej opcji oczywiście nie polecam, bo jest niezgodna z prawem i oczywiście, co najważniejsze jest bardzo wątpliwa moralnie.

Każdy teraz zada sobie pytanie, skoro to jest takie użyteczne to jak to działa i jak tego używać?

Działanie funkcji lokalizacja telefonu odbywa się za pomocą modułu GPS. W dzisiaj w dobie ciągłego rozwoju technologicznego większość urządzeń typu smartfon czy tablet mają GPS w standardzie. Opcji tej należy szukać w ustawieniach. Oczywiście przydaje się ona najczęściej po prostu do używania GPS-u podczas podróży lub uprawiania sportu. Dzięki niemu możemy w łatwy sposób ustalić trasę do miejsca, które nas interesuje w danej chwili lub też może służyć jako urządzenie, dzięki któremu będziemy mogli sprawdzić nasze osiągi w bieganiu czy jeździe na rowerze.

gdzie jest telefon

Jak już się upewnimy, że nasze urządzenie posiada odpowiednią w funkcję w postaci gps-u możemy pobrać jedną z wielu dostępnych aplikacji dzięki której będziemy mogli namierzyć urządzenie w przypadku wyżej wymienionych zdarzeń losowych.

W związku z tym, że funkcja lokalizacja telefonu stała się bardzo popularna, pojawiło się w tej branży wielu oszustów. Na czym mogą polegać przykładowe oszustwa? Otóż niektóre aplikacje które udaję, że są darmowe proszą o wysłanie niby darmowego sms-a aktywującego usługę.

Jest to oczywiście sms płatny, a my dajemy się nabrać i nieuczciwy człowiek staje się dzięki naszej naiwności bogatszy. Zatem należy wybierać tylko takie aplikacje które są sprawdzone i dobrze oceniane. Czasem lepiej jest uczciwie wydać 5 złotych na aplikację uczciwą i docenienie czyjegoś wysiłku niż nieświadomie zostać oszukanym na dwadzieścia razy większe pieniądze.

Lokalizacja telefonu niewątpliwie jest czymś co może bardzo pomóc człowiekowi by mniej się zamartwiał i bardziej kontrolował co dzieje się w jego życiu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here