telewizor
fot: pixabay.com

W obecnych czasach wybór nowego telewizora stał się jedną z podstawowych kwestii w wielu polskich domach. Zarówno młode małżeństwa odbierające klucze do wymarzonego M, zaczynają planowanie przestrzeni od miejsca gdzie ustawią swój nowy telewizor. Podobnie rzecz ma się w przypadku starszego pokolenia ich rodziców a może i dziadków, którzy z racji wieku a, co za tym idzie gorsze wzroku zaczynają szukać porady u młodych odnośnie nowego modelu telewizora.

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jaki-kupic-telewizor/

A więc jaki model wybrać? Na, co zwrócić uwagę aby nie   żałować wyboru? Co jest ważne a, co generalnie i tak  zejdzie na dalszy plan w codziennym użytkowaniu.

Odpowiedź pozornie wydaje się prosta, bo telewizor to dość proste urządzenie, ale nie w tych czasach.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Wracają do wspomnianych na wstępie młodych użytkowników, ich oczekiwania w obszarze nowych technologii są z roku na rok, coraz większe. Wiedzą o tym producenci telewizorów i starają się spełniać pokładane w nich nadziei. Sprawa nie dotyczy już tylko rozmiaru, choć jak wiemy, ma on jednak duże znaczenie, szczególnie dla młodych użytkowników. Rozmiar telewizora będzie zależał w głównej mierze od miejsca gdzie zamierzamy go umieścić. Dla małych mieszkań, kawalerek i małych pokoików wystarczającym sprzętem mogą być np. . 32 cale jednak znaczna część użytkowników pewnością wybierze rozmiar zaczynający się od 55 cali. 

Kolejnym kluczowym punktem, który warto wziąć pod uwagę to wszelkiego rodzaju funkcje smart oferowane chociażby w większości modeli popularnej marki Samsung.

Dostęp do Internetu i Netflixa

Obecnie praktycznie każdy użytkownik telewizora jest biegłym użytkownikiem Internetu i netflixa. Nikt już chyba nie wyobraża sobie aby nie mieć możliwości obejrzenia ulubionego serialu online właśnie za pośrednictwem telewizora.

Kolejnym ważnym punktem na mapie poszukiwań jest funkcja 4k, która znacznie wpływa na jakość oglądanych programów, pod warunkiem oczywiście, że dany program jest nadawany właśnie w tym formacie. Funkcja 4K ma jeszcze jedną pożądaną cechę, pozwala oglądać telewizję  z bliżej odległości bez większego uszczerbku dla naszych oczu. Jest szczególnie ważne w czasach gdy każdy metr naszej przestrzeni jest ważny, a nie każdy może sobie pozwolić na stu metrowy salon.

Dodatkowe funkcje na pilocie typu dostęp do aplikacji z guzika bezpośredniego wyboru nie będą dla nas z pewnością aż tak bardzo ważne.

Warto więc wybrać sprawdzoną markę, odpowiedni rozmiar matrycy dla naszego lokum oraz sprawdzić dostępność opcji smart tv. Później można już tylko cieszyć się rozrywką.

Przeczytaj też: http://www.e-ciuszki.pl/renowacja-boazerii-w-przedpokoju/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here