telefon z dobrym aparatem

W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi telefon komórkowy z dużym wyświetlaczem, odtwarzaczem mp3, aparatem, dostęp do internetu, ale co tak naprawdę posiadają topowe telefony? Bardzo dobry aparat, bardzo dobrą jakość odtwarzanego dźwięku, bardzo szybki procesor, bardzo dużo pamięci wewnętrznej, bardzo dużo pamięci operacyjnej RAM, bardzo szybki procesor graficzny i… I można wymieniać bez końca.

Telefon komórkowe na przestrzeni czasu wyparły bardzo wiele urządzeń elektronicznych

Stały się czymś na wzór błogosławieństwa, podręcznym narzędziem wielozadaniowym, można je porównać do współczesnego scyzoryka. Wyparły już z rynku odtwarzacze multimedialne mp3 i mp4, wyparły cyfrowe aparaty fotograficzne, czytniki e-book’ów, pagery, telefony stacjonarne, przenośne konsole do gier, a całkiem prawdopodobna staje się możliwość wyparcia komputerów stacjonarnych poprzez telefon z dołączoną przystawką, do której można podpiąć klawiaturę, mysz i monitor.

A więc co w telefonie jest najważniejsze?

Wielofunkcyjność… oczywiście dobra wielofunkcyjność, która się sprawdza i „gra na nosie” archaicznemu stwierdzeniu „co jest do wszystkiego to jest do niczego”. Obecnie prawie każdy chce mieć w kieszeni telefon z dobrym aparatem, szybkim transferem danych, żeby móc serfować po sieci, czytać maile, rozmawiać ze znajomymi i rodzinom.

Wcześniej telefony miały klawiatury i antenki, dziś mają dotykowe ekrany i płaskie krawędzie, anteny są wbudowane w korpus urządzeń. Oczywiście nie stało się to z dnia na dzień, technologia zmieniała się, ewoluowała przechodząc poprzez różne stadia rozwoju, takie jak telefony z klapką, z rysikiem, w rozsuwanych obudowach „slider”.

telefon z aparatem

Przełomem okazał się iPhone 2G zaprezentowany przez Steve’a Jobs’a i firmę apple w czasach, w których nikt się tego nie spodziewał. Ludzie po ujrzeniu takiego tworu pukali się w głowę nie mogąc przestać się dziwić, konkurencyjne koncerny się śmiały, a mimo Apple ze swoim smartfonem zdobyło prawdziwą rzeszę fanów, żeby nie powiedzieć „wyznawców”, którzy już raczej przekonania do jednej konkretnej marki nie zmienią.

Dobry telefon jest równoznaczny z dobrym aparatem. Obecnie telefony bardzo często wyposażone są w więcej niż jeden obiektyw, w tym minimum jeden szerokokątny A na jakość robionych zdjęć wpływa nie tylko ilość megapikesli, którymi najczęściej chwalą się producenci, ale także kąt widzenia danego obiektywu, jasność przysłony, technologia wykonania matrycy, ale także sama aplikacja na telefonie. Aplikacja jest jedną z kwestii najbardziej odpowiedzialnych za jakość wykonywanych zdjęć, ponieważ to ona steruje całym procesem.

To właśnie aplikacja dostosowuje wyostrzenie obrazu, steruje balansem bieli, autofokusem, stabilizacją obrazu, jasnością, kontrastem, skupieniem światła, konwertuje obraz widziany przez „oczko” w telefonie na plik zapisywany w pamięci urządzenia. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę dokonując zakupu nowego telefonu. Dlatego właśnie zawsze warto poczytać opinie i wskazówki odnośnie parametrów fotograficznych danego modelu, a także rozeznać się w temacie fotografii wykonywanych właśnie telefonami.

Który telefon będzie najlepszy pod tym kątem?

Naprawdę ciężko powiedzieć. Producencie prześcigają się bez końca w tym co oferują klientom. Najlepiej obejrzeć urządzeniem sprawdzić przed zakupem, poszukać informacji wśród użytkowników danego modelu. Szczerze mówiąc różnice między aparatami najnowszych modeli flagowych nie są znaczne i wybór można też oprzeć pod kątem wygody w użytkowaniu.

robi zdjęcie

Na wygodę wykonywania zdjęć na pewno składa się intuicyjność aplikacji aparatu, ilość oferowanych trybów, pewność chwytu telefonu i czułość spustu migawki. Na rynku jest tyle urządzeń, że naprawdę jest w czym przebierać i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W razie wątpliwości na pewno doradzi także sprzedawca w sklepie, w końcu ma możliwość obcowania z tym sprzętem codziennie i powinien mieć jakieś pojęcie o tym co sprzedaje.

Dobrymi doradcami w podjęciu wyboru są także osoby zamieszczające recenzje na portalu YouTube. Bardzo często recenzją tym towarzyszą rozmaite testy po obejrzeniu których będziesz miał już pewne rozeznanie w temacie, a może nawet jednoznacznie podejmiesz decyzję o zakupie danego modelu.

Ciekawostką jest, że do większości modeli telefonów komórkowych można dokupić zewnętrzne obiektywy. Jednak tutaj należy być ostrożnym i nie porywać się na przysłowiowe „okazje” ponieważ za jakość trzeba w tym przypadku troszkę zapłacić, ale to oczywiście już decyzja indywidualna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here