Laptopy powystawowe – ile można dzięki nim zaoszczędzić?

Każdy z nas lubi kupić tanio dobry sprzęt. Dzisiejsze rozwiązania, z internetem na czele, dają taką możliwość praktycznie w przypadku każdej rzeczy. Jednak największą oszczędność zapewniają laptopy powystawowe. Czym są i ile pozwalają zaoszczędzić? Odpowiedź poniżej.

Kup tanio i dobrze

Kto z nas nie kocha promocji czy wyprzedaży? Prawdopodobnie każdy z nas kupił choć raz w życiu towar, który był po obniżonej cenie. Najczęściej był to przedmiot, który i tak zamierzaliśmy kupić. Promocje wykorzystujemy przy zakupach spożywczych oraz, gdy kupujemy ubrania. Zwłaszcza, że zarówno sklepy spożywcze, markety czy odzieżowe bardzo często przeceniają towar. „Drugi za grosz”, „2 w cenie 1”, „Sale -50%”, „druga rzecz 40% taniej”, itp. Opcji promocyjnych jest całe mnóstwo. Jednak zdecydowanie rzadziej z tego typu promocji korzystają elektromarkety czy inne sklepy oferujące sprzęt elektroniczny. Dlatego jeżeli szukasz tanich laptopów, dobrą opcją jest wybór laptopa powystawowego. Czym on jest? Ile można zaoszczędzić i gdzie ich szukać? Odpowiedzi udzielamy w dalszej części tekstu.

Laptopy powystawowe – czym są?

Być może jeszcze nie spotkałeś się z pojęciem „laptopy powystawowe”. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem nie jest to zbyt popularny w naszym kraju sprzęt. Większość z nas woli kupować nowy sprzęt, zaś laptopy powystawowe nie są nowe. Choć nie są również używane. Czym więc są?  To najzwyklejsze laptopy, które całe swoje „życie” spędziły na wystawie. Laptopy z wystawy mają jeden cel – przetestowanie konkretnego modelu przez potencjalnego użytkownika. Właśnie z tego powodu są nieco zużyte. Mogą mieć kilka rys, nieco przetarte klawisze czy mniej wydajną baterię. Jednak to w zasadzie tyle z ich wad. Są one jednak rekompensowane przez jedną, bardzo dużą zaletę – cenę.

Ile kosztują laptopy powystawowe?

Sprawdźmy ceny dwóch laptopów: nowego i powystawowego. HP EliteBook 8560w prosto z salonu kosztuje ponad 8 tysięcy złotych! Jego specyfikacja sprawia, że jest to jeden z droższych laptopów na rynku. Większość osób nie może sobie pozwolić na tego typu sprzęt. Jednak ten sam laptop może być o wiele tańszy. Powystawowy HP EliteBook kosztuje mniej niż 2500 złotych. Różni się on jedynie tym, że posiada minimalne ślady użytkowania. Z kolei za UltraBook Lenovo ThinkPad T440 zapłacimy grubo powyżej 5 tysięcy złotych. Chyba że zdecydujemy się na jego powystawową wersję. Wtedy cena będzie oscylować w okolicy 1500 złotych.

Gdzie kupić laptopy powystawowe?

Elektromarkety nie sprzedają swoich laptopów z wystawy. Jednak znalezienie takiego sklepu nie będzie problemem. Wystarczy zajrzeć do sieci. Zobacz pod tym linkiem jeden z wielu sklepów, które oferują laptopy powystawowe. Pozostałe znajdziesz równie łatwo. Wystarczy, że wpiszesz w przeglądarkę hasło „laptopy powystawowe”. Następnie ukaże ci się lista wszystkich sklepów, które handlują tego rodzaju sprzętem. W każdym z nich znajdziesz inne laptopy, dlatego warto przejrzeć oferty kilku z nich i dopiero wtedy podjąć decyzję o wybraniu najlepszego.

[Głosów:6    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here