zresetować telefon
Jeszcze kilkanaście lat temu, nikt z nas raczej nie przypuszczał, że telefony będą wyglądały tak jak dzisiaj. Jako dziecko marzyłem o posiadaniu komórki z dotykowym ekranem, na którym będę mógł przesuwać niektóre elementy palcem. Widziałem to w filmach science fiction i pamiętam jak wielkie wrażenie to na mnie wtedy wywarło. Sceny w których główny bohater płynnie przeciągał dany element z jednego ekranu na drugi, do dzisiaj pozostały mi w pamięci, pomimo tego, że dziś już to nikogo nie dziwi.
Kiedyś w pracy do dyspozycji mieliśmy jeden, wielki kineskopowy monitor, który nie posiadał zbyt dobrej jakości obrazu, dodatkowo, nasz wzrok strasznie na tym cierpiał. Dzisiaj wielu z nas w swoim biurze posiada już nie jeden, ale za to trzy płaskie monitory w jakości ultra HD. Kiedyś widzieliśmy to na filmach, dzisiaj jest to na porządku dziennym w praktycznie każdym domu. W tamtych czasach komputery posiadały gorsze parametry, niż obecne smartfony i to w paręnaście razy mniejszym sprzęcie. Kiedyś jadąc na wakacje, musieliśmy zabierać ze sobą naprawdę wiele sprzętów, które dzisiaj mamy w jednym telefonie.
Musieliśmy zabrać ze sobą nawigację do samochodu, żeby bez problemu dojechać do miejsca naszego biwakowania. Musieliśmy również wziąć ze sobą aparat cyfrowy, lub kamerę, żeby mieć pamiątkę z naszego wypoczynku. Laptopa, aby podczas leniwych wieczorów, sprawdzić naszą pocztę elektroniczną, przeczytać wiadomości, być może oglądnąć film. Dzisiaj się już tym nie martwimy, wystarczy nam smartfon z dostępem do internetu i w jednym telefonie posiadamy nawigację, aparat, a także dostęp do wiadomości.
telefon ładuje się
Niesamowite jest to jak bardzo szybko technologia mknie do przodu. Coś co kiedyś było dostępne tylko w filmach, dzisiaj każdy z nas nosi w kieszeni i nie wprawia nas już w żaden zachwyt. Niestety, w czasach w których telefony służyły tylko do dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych, miały one również swoje zalety, których brakuje obecnym telefonom. Kiedyś wystarczyło, że raz naładowaliśmy swoją komórkę i mogliśmy o ładowarce zapomnieć na kolejny przynajmniej tydzień.
Nie musieliśmy wszędzie jeździć z ładowarką, szukać miejsca w którym naładujemy swojego smartfona, tak jak to jest powszechne dzisiaj. Dodatkowo, nasz telefon kiedyś działał tak samo w momencie jego zakupu, jak i w momencie jego sprzedaży. Nie zdarzały się nam takie sytuacje, w których zawieszały nam się systemu, czy spadała wydajność poprzez zamulenie miejsca na karcie pamięci. O wirusach na telefonie mogliśmy zapomnieć, w tamtych czasach z wirusami mieliśmy do czynienia tylko na komputerach. Dzisiaj niestety wraz z rozwojem technologi spotykamy się z różnymi sytuacjami z którymi musimy sobie sami poradzić.
Czasami zdarza się, że nasz smartfon ewidentnie stracił na wydajności, nie jest już taki szybki jak w momencie zakupu, dodatkowo, lubi zaciąć się w losowych dla nas momentach. Oznacza to raczej, że z biegiem czasu niestety zasyfiliśmy naszą komórkę ilością plików, lub zdjęć na niej zapisanych. Oczywiście istnieje możliwość powrotu do dawnej prędkości naszego smartfona i osiągniemy to dzięki wiedzy jak zresetować telefon. Niestety, ale w momencie, kiedy nasza komórka znacząco zwolniła, jesteśmy zmuszeni, aby taki reset wykonać.
Przede wszystkim musimy wiedzieć, że podczas przywracania ustawień fabrycznych na naszych telefonach, wszystkie pliki zostaną skasowane. Dlatego nim przystąpimy do takiej operacji resetowania, musimy wykonać odpowiednią kopię zapasową wszystkich interesujących nas plików. Możemy to zrobić za pomocą podłączenia naszego telefonu do komputera poprzez kabel USB, a następnie skopiować wszystkie pliki, na których nam zależy. Drugą opcją kopii zapasowej, będzie wysłanie wszystkich naszych plików na chmurę.
jak zresetować telefon
Niestety, nie każdy z nas posiada do niej dostęp, dlatego najwygodniej będzie, gdy skorzystamy z opcji numer jeden. Jeśli już posiadamy nasze pliki w bezpiecznym miejscu, możemy przystąpić do resetowania naszego telefonu. Posiadając telefon z Androidem, powinniśmy na początku wejść w ustawienia telefonu. Następnie pojawi nam się okno wyboru, gdzie musimy znaleźć kopię i kasowanie danych.
Dalej, kierujemy się do ustawień fabrycznych, gdzie potwierdzamy resetowanie naszego telefonu. Po potwierdzeniu takiej operacji, musimy poczekać dosłownie kilka minut, aż nasz telefon zostanie całkowicie wyczyszczony i przywrócony do ustawień fabrycznych. Prawdopodobnie potrwa to od kilku do kilkunastu minut, w zależności od tego jak bardzo zapchany posiadamy nasz telefon.
[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here