Jak zadbać o bezpieczeństwo domu lub mieszkania?

0
1110

Jeszcze niedawna stosowanie systemów zwiększających bezpieczeństwo obiektów budowlanych było głównie domeną firm, sklepów, czy galerii handlowych. Przedsiębiorcy doceniają nowoczesne rozwiązania ze względu na niski koszt, wysoki poziom kontroli, a przede wszystkim skuteczność. Coraz częściej systemy monitoringu wykorzystywane są przez właścicieli domów i mieszkań w celu ochrony posesji. Na rynku można znaleźć wiele rozwiązań w tym zakresie, a w dzisiejszym artykule przedstawimy najciekawsze z nich. 

Kamery IP

Obecnie najbardziej popularnym systemem monitoringu domów i mieszkań są niewątpliwie kamery IP. Ich główną zaletą jest integracja rejestratora oraz komputera w spójną infrastrukturę. Kamery IP umożliwiają zdalny podgląd zdarzeń zarówno w czasie rzeczywistym, jak i z poziomu zapisanego na nośniku obrazu. Nowoczesne rejestratory oferują bardzo wysoką rozdzielczość oraz wyrazistość nagrań nawet w trudnych warunkach naświetlenia. Ich działanie opiera się na standardowym protokole IP – kamera ma własny adres IP, oraz dedykowany serwer, który umożliwia szerokie możliwości konfiguracji m.in. powiadomień. 

Miniaturowe kamery

Producenci systemów monitoringu oferują coraz bardziej kreatywne urządzenia, które zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa w domach i mieszkaniach. Szczególnie w przypadku wnętrza budynku mieszkalnego, obecność widocznych kamer mogłaby być przytłaczająca dla odwiedzających nas gości. Chcąc monitorować zdarzenia wewnątrz budynku, warto postawić na miniaturowe kamery, które charakteryzują się bardzo niskim poziomem wykrywalności. Co więcej, takie urządzenia pomimo swoich niewielkich rozmiarów zapewniają niebywale wysoką jakość nagrywania, szeroki kąt widzenia, oraz możliwość podglądu obrazu z poziomu zintegrowanego systemu. 

Fotopułapki

Warto pamiętać, że do kradzieży i włamań dochodzi najczęściej porą nocną, kiedy to słabe oświetlenie uniemożliwia transmisję wysokiej jakości obrazu w tradycyjnych kamerach. Fotopułapki stosowane są głównie na zewnętrznej części posesji, oferując szereg niezwykle istotnych funkcji pod kątem bezpieczeństwa. Ich skuteczność wynika głównie z zastosowania niewykrywalnych oświetlaczy podczerwieni. Dzięki takiemu rozwiązaniu wiele zdarzeń jest dobrze widocznych nawet z dużych odległości (do około 30 metrów).

Inne urządzenia

W sklepie SpyShop można znaleźć wiele nowoczesnych urządzeń monitoringu dostarczanych przez renomowanych producentów. Jednym z ciekawszych produktów jest m.in. mikrokamera ukryta w stacji dokującej do iPhona z pilotem. Charakteryzuje się ona nagrywaniem w wysokiej jakości, długim czasem pracy i jest niezwykle dyskretna. Ma również funkcję rozpoczęcia nagrywania po wykryciu ruchu.

Bardzo ciekawym urządzeniem jest również mikrokamera umieszczona w zasilaczu sieciowym, której wykrycie jest praktycznie niemożliwe. Co więcej, produkt nie tylko zapewnia możliwość nagrywania obrazu w wysokiej jakości, lecz spełnia także swoją podstawową funkcję, jaką jest ładowanie urządzeń przez port USB.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here