Folia na ekranie może nie wygląda estetycznie, ale na pewno jest dobrą ochroną. Dawniej szyby hartowane były bardzo drogie, a był czas, że w ogóle ich nie było. Wtedy folia królowała na naszych telefonach. Jest tania, a zatem można w nią zainwestować. Można kupić albo rozmiar dedykowany dla naszego telefonu albo można kupić metr kwadratowy folii i ciąć ją dowolnie do rozmiaru, jakie jest nam potrzebny.

Nie jest trudno dopasować folię do telefonu i każdy sobie z tym poradzi. Jeśli nie czujemy się na siłach żeby to robić to trzeba kupić dokładnie taki rozmiar, jaki jest nam potrzebny. Jest tylko jeden problem, jeśli mamy ekran z zaokrąglonymi rogami to albo sami musimy pobawić się w artystów, którzy wytną to, co trzeba albo trzeba będzie te miejsca pozostawić bez folii. W większości przypadków nie pozostaje nam nic innego jak dociąć do równego i mieć problem z głowy.

Wtedy wiemy, że to i tak działa, a jak dostanie nam się tam brud to trzeba będzie najwyżej wymienić folie na nową. Trzeba uważać z jej zdzieraniem, bo może pozostawać w kawałkach i wcale łatwo nie będzie się jej pozbyć. Najlepsze rozwiązanie to tam gdzie kupujemy poprosić o zdjęcie starej folii i założenie nowej. To będzie najlepsze i najmniej ryzykowne rozwiązanie. Osoba, która pracuje w punkcie gdzie folie są dostępne będzie wiedziała jak nam pomóc, bo robi to, na co dzień.

Jak działa telefon z folią?

Opinie na ten temat są bardzo różne. Jedni twierdzą, że nie widać żadnej różnicy, a inne osoby mówią ze ich dotyk w telefonie nie działa jak należy. Skąd się to bierze? Na pewno wpływ na to ma jakość kupowanej folii. Jeśli będzie zbyt gruba to niestety, ale ogranicza dotyk w telefonie. Pozostaje jeszcze jedna kwestia, a mianowicie takie małe okienko na ekranie. Wygląda to trochę jak aparat, ale to jest specjalny czujnik, dzięki któremu dotyk działa. Jeśli jest taka możliwość to najlepiej będzie go nie zaklejać, a wtedy urządzenie będzie działać o wiele lepiej. Do wyboru mamy różne folie, co oznacza, że każdy z nas znajdzie dla siebie coś, co pasuje do jego telefonu.

Ważne jest to żeby folia była w miarę wytrzymała. Nie żeby nam się porysowała po włożeniu do kieszeni i wyjściu ze sklepu. Chcemy żeby to, chociaż trochę działało, a wtedy będziemy z tego zadowoleni. Lepiej wydać na folię znacznie więcej pieniędzy, bo przynajmniej wiemy, że to jest coś, co jest tego warte. Bez folii nasze telefon bardzo szybko się porysuje. Wymiana ekranu jest bardzo kosztowna, a często nie opłacalna, dlatego kupujmy dobrej, jakości folię i wtedy będziemy mieć problem z głowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here