Mini wieża do kina domowego

Obecnie możemy wyróżnić bardzo wiele różnych sposobów na odtwarzanie muzyki. Głośniki w komputerze, telewizorze, MP3, MP4 lub chociażby telefon, który niemal cały czas znajduje się w naszej kieszeni. Sprawa komplikuje się nieco w przypadku wyboru „czegoś”, co pomoże nam w stworzeniu kina domowego. Tym „czymś” może być mikro wieża. Pomimo tego, że niektórym mogą kojarzyć się z latami 90-tymi, to nowe urządzenia doskonale spełnią swoją rolę jako kino domowe Sony.

Mini wieże cieszyły się ogromną popularnością pod koniec ubiegłego wieku. Były wtedy używane z odtwarzaczami pływ CD, tunerem radiowym lub odtwarzaczem kaset. Wyróżniały się kompaktowością i stosunkowo małą powierzchnią które zajmowały. Przynajmniej jak na tamte czasy. Dziś jednak technologia jest znacznie bardziej rozwinięta i zaawansowana niż prawie 30 lat temu. Nie oznacza to jednak, że wieża Sony stała się mniej przydatna – wręcz przeciwnie, tym bardziej warto ją uwzględnić w swoim kinie domowym.

Zalety mini wieży

Wiele lat, które minęły od powstania pierwszych wież zmusiły producentów do wprowadzenia licznych zmian. Nie ma już oczywiście odtwarzacza kaset magnetofonowych. Zamiast tego mamy jednak wiele innych opcji. Do najważniejszych z nich należą łączność Wi-Fi i Bluetooh, odtwarzacz MP3 oraz odtwarzacz DVD. Pierwszym „unowocześnieniem” była natomiast możliwość odtwarzania płyt CD, która dostępna jest w wieżach do dzisiaj. Mikro wieża powinna w pierwszej kolejności zainteresować właśnie osoby, którym zależy na wysokiej jakości ścieżki dźwiękowej przy oglądaniu filmów lub przy słuchaniu mużyki. Każdy lepszy sklep RTV i AGD oferuje wieże w kompaktowych rozmiarach, które nie zajmą dużo miejsca w salonie, ani żadnym innym pomieszczeniu. Wiele wież posiada także nowoczesne usprawnienia. Zakup takiego urządzenia nie jest dużym wydatkiem, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że jakość wykonania pozwala na korzystnie z jednej wieży przez długie lata. Sklep RTV i AGD oferuje wieże dostosowane do potrzeb wszystkich klientów – od podstawowych opcji za kilkaset złotych, aż po bardzo profesjonalny sprzęt dostępny w cenie kilu tysięcy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mini wieży?

Wybór każdego urządzenia do domu to poważna decyzja. Nie inaczej jest w przypadku wież do kina domowego. Sprzęt, który można pamiętać z lat dziewięćdziesiątych już dawno zmienił swój kształt. Obecnie wieże dostępne są w wielu konfiguracjach, dlatego można je zmieścić w nawet najmniejszym zaułku pomieszczenia. Mogą być one pionowe z nierozłącznymi głośnikami lub nieco bardziej przypominać klasyczne wersje składające się z odtwarzacza, wzmacniacza oraz głośników zewnętrznych. Jest to bardzo praktyczna opcja, która w przypadku większości użytkowników jest zdecydowanie wystarczająca. Dużą zaletą jest oczywiście możliwość przemieszczania głośników. Przy wyborze dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi na moc głośników i wzmacniaczy oraz na to, czy urządzenie obsługuje formaty audio. Jeżeli naszym celem jest odtwarzanie materiałów z pendrive lub telefonu, to najlepiej sprawdzi się urządzenie z wejściem USB w przedniej części.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here