uchwyt na telefon

Jazda na rowerze w Polsce staje się coraz popularniejsza, od wczesnej wiosny, aż do jesieni na rower ze swojego Mercedesa przesiada się nawet raper Jacek Graniecki znany szerzej pod pseudonimem TEDE. Nic dziwnego, że rowerzyści często poszukują uchwytu na kubek z kawą, lub butelką z wodą, ale ostatnio coraz częściej poszukiwany jest uchwyt na telefon do roweru. W sumie jest to nic innego jak normalna kolej rzeczy.

Dzięki telefonom komórkowym z dostępem do internetu i funkcją GPS nie potrzebujemy już montować prędkościomierzy, dodatkowo daje on nam możliwość korzystania z nawigacji, która jak widać nawet na rowerze się przydaję. W mieście co prawda spełnia ona inne zadanie niż na trasie, ale jej sporą zaletą jest informowanie o korkach czy też robotach drogowych i objazdach co zdecydowania ułatwia życie.

Trzeba tylko zadbać o to, aby w danym uchwycie telefon był bezpieczny i nie drgał podczas jazdy z bardzo prostego względu, chodzi o jego czytelność, dobrze by było, gdyby nie została zakłócona.

Na rynku znajdziemy na prawdę różne rodzaje uchwytów na telefony komórkowe. Różnią się ona rozmiarem, sposobem mocowania, stabilnością, poręcznością, zabezpieczeniami przed pyłem i deszczem i wieloma innymi rzeczami. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są mocowania do kierownicy lub ramy, jednak zdarzają się też uchwyty z opaską na nadgarstek. Wykonywane są z gumy, plastiku, metalu i materiału gąbko-podobnego, a także z materiału tekstylnego.

Najlepszym rozwiązaniem jest uchwyt z mocowaniem z plastiku lub metalu w którym telefon jest cały zamknięty (najczęściej na zamek lub rzeczy) w wodoodpornym materiale tekstylnym dodatkowo zabezpieczonego od środka gąbką. Takie rozwiązanie sprawia że nawet jeśli telefon w jakimś nieszczęśliwym wypadku wyląduję przy prędkości około trzydziestu, a czasem nawet czterdziestu kilometrów na godzinę to raczej nic mu się nie powinno stać, dodatkowo wodoodporny materiał i uszczelnione zapięcie sprawia, że telefon przestaje być narażony na warunki atmosferyczne, których bez takiego zabezpieczenia mógłby nie znieść zbyt dobrze.

uchwyt na telefon do roweru

Ważne też, żeby folia, która znajduje się w miejscu wyświetlacza i jest przeźroczysta, dobrze do niego przylegała i nie zakłócała właściwości dotykowych, ponieważ znacznie zepsuje to wygodę użytkowania urządzenia. Należy także zwrócić uwagę na to, żeby korpus uchwytu nie był wyprodukowany ze stopów metali, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na jego zasięg i możliwość łączenia się z internetem, ale także negatywnie wpłynie na możliwość odbierania połączeń i wiadomości tekstowych.

Decydując się na uchwyt rowerowy do telefonu warto również wyposażyć się w bezprzewodową słuchawką do rozmów, bo na dłuższą metę ciągłe montowanie i demontowanie uchwytu w celu odebrania telefonu może być kłopotliwe. Dodatkowo słuchawka będzie mogła posłużyć jako źródło dźwięku do odtwarzania muzyki.

Wpłynie także pozytywnie na wygodę prowadzenia rozmów telefonicznych w trakcie jazdy i bezpieczeństwo. Dzieje się tak dlatego, że pomimo odbywanej rozmowy dalej możemy trzymać obie ręce na kierownicy i zyskamy dzięki temu większą pewność prowadzenia, skręcania i wykonywania innych manewrów, na przykład sygnalizacji skrętu.

Rower również można wyposażyć w inteligentne oświetlenie łączone z telefonem bezprzewodowo poprzez moduł Bluetooth obejmujący światło przednie, tylne a także sygnalizatory skrętu, dzięki którym nie będziemy musieli wystawiać ręki w celu zasygnalizowania skrętu. Wystarczy przełączyć to jednym przyciskiem na telefonie, a potocznie zwany „migacz” zasygnalizuje chęć skrętu w lewym lub prawym kierunku, czy też zmiany pasa.

telefon i rower

Telefony komórkowe na przestrzeni lat stały się olbrzymim błogosławieństwem, które ułatwia nam życie na każdym kroku, w kuchni, w samochodzie, w pracy, w domu, w szkole, a teraz także na rowerze. Z pewnością może to przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa na drogach, jednak niewłaściwe wykorzystanie może prowadzić do skutków przeciwnych.

Dlatego należy pamiętać o tym, żeby podczas jazdy nie korzystać z telefonu bezpośrednio trzymając go w ręku, a także nie należy wykorzystywać uchwytu do oglądania filmów podczas jazdy, ponieważ takie rozproszenie uwagi może być tragiczne w skutkach.

Ponadto nie zapominajmy o odblaskowych kamizelkach, kaskach innych zabezpieczeniach, które każdego dnia ratują tysiące osób przed tragedią. Jeździjmy z rozwagą i korzystajmy ze wszelkich udogodnień dostępnych w dzisiejszych czasach. Znacznie ułatwi to nasze wspólne relacje podczas podróży na trasie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here